V žebříčku Financial Times „European Business Schools Ranking 2020“ se VŠE již pod názvem Prague University of Economics and Business umístila na 50. místě

Financial Times dnes zveřejnily výsledky hodnocení European Business Schools Ranking 2020. První tři místa získaly francouzská HEC Paris, britská London Business School a francouzská INSEAD. V žebříčku, kde jsou zveřejněny výsledky 90 nejlepších evropských škol, se Vysoká škola ekonomická v Praze umístila na 50. místě, polepšila si oproti roku 2019 o 5 míst a je na 2. místě z hlediska umístění ve střední a východní Evropě.

Hodnocení FT vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními čtyřmi hodnocenými částmi jsou programy MBA, programy celoživotního vzdělávání (Executive Education), navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru (podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů a zastoupení žen). K výbornému umístění pomohlo VŠE zejména 18. místo v hodnocení manažerských navazujících magisterských programů zastoupených Fakultou podnikohospodářskou.

V letošním hodnocení dominují tradičně francouzské (celkem 22) a britské vysoké školy (19). Ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny pouze Česká republika (VŠE, pod novým názvem Prague University of Economics and Business), Polsko (Kozminski University, 45. místo), Rusko (St. Petersburg University, 51. místo a IBS-Moscow Ranepa, 58. místo) a Slovinsko (University of Ljubljana, 82. místo). Překvapivě z hodnocení vypadly tradiční konkurenti VŠE, tj. maďarská Corvinus University a polská Warsaw School of Economics.