Ekonomicky optimální procesy na sítích

Název projektu Ekonomicky optimální procesy na sítích
Hlavní řešitel z FM VŠE prof. RNDr. Jan Černý, DrSc., dr. h. c.
Registrační číslo projektu P402/12/2147
Agentura/program Grantová agentura České republiky (GAČR)
Datum zahájení projektu 1. 1. 2012
Datum ukončení projektu 31. 12. 2014
Celkové uznané náklady 2 776 000 Kč
Hlavní nositel Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta managementu

Popis projektu

Projekt se orientuje na základní výzkum modelů a metod, umožňujících řešit teoretické problémy ekonomické optimalizace procesů na sítích. Jedná se o problémy buď dosud vůbec nevyřešené, anebo o takové, kde známé řešení není zatím plně uspokojivé. Jejich obecným společným rysem je snaha snižovat náklady na možné minimum tak, aby se udržely požadované kvalitativní ukazatele procesů. Ve výjimečných případech se naopak žádá zvýšení kvality při zachování nákladů. Konkrétní problémy se týkají jak sítí reálných např. dopravních nebo přenosových tak i abstraktních, vyjadřujících procesy přechodů mezi stavy některého reálného systému. Při řešení budou využívány a rozvíjeny matematické a teoreticko-informatické poznatky o sítích a na nich se pohybujících agentech.

Ekonomicky optimální procesy na sítích