Revitalizace městských center a dalších veřejných prostorů v České republice

Název projektu Revitalizace městských center a dalších veřejných prostorů v České republice
Hlavní řešitel z FM VŠE Ing. Jana Krbová, Ph.d.
Registrační číslo projektu TL01000498
Agentura/program Technologická agentura České republiky (GAČR)
Datum zahájení projektu 1. 3. 2018
Datum ukončení projektu 31. 12. 2020
Celkové uznané náklady 7 947 000 Kč
Hlavní nositel Západočeská univerzita v Plzni

Popis projektu

Cílem projektu je poskytnout představitelům veřejné správy, ale i podnikatelského a neziskového sektoru prakticky orientované informace a poznatky pro účinné intervence v oblasti oživení městských center a vybraných veřejných prostorů, které přispějí k posílení jejich atraktivity a konkurenční schopnosti, zvláště vůči obchodním centrům na okrajích měst.
Řešení projektu reaguje na strategii (strategický rámec) Česká republika 2030. Vychází také ze Zásad urbánní politiky (MMR, aktualizace 2017) a dalších mezinárodních dokumentů, které věnují otázkám městského rozvoje, resp. speciálně městským centrum významnou pozornost. Zvláště Lipská charta o udržitelném rozvoji evropských měst (2007), Územní agenda EU 2020, Nová agenda pro města (2016) a Městská agenda pro EU (Amsterdamský pakt, 2016).

Řešitelé

• doc. RNDr. Jiří Ježek, Ph.D., Západočeská univerzita v Plzni (řešitel)
  • Ing. Jana Krbová, Ph.D., VŠE Praha, Fakulta managementu v Jindřichově Hradci (další řešitel)
Revitalizace městských center a dalších veřejných prostorů v České republice