Spolupráce akademické a business sféry na přenosu znalostí

Název projektu Spolupráce akademické a business sféry na přenosu znalostí
Hlavní řešitel z FM VŠE doc. Ing. Bc. Mojmír Sabolovič, Ph.D.
Registrační číslo projektu
Agentura/program Interreg V-A Rakousko-Česká republika
Datum zahájení projektu 1. 10. 2021
Datum ukončení projektu 31. 8. 2022
Celkové uznané náklady € 5 208
Hlavní nositel Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta managementu

Popis projektu

Projekt usiluje o podporu sdílení know-how v oblasti přenosu znalostí. Je zaměřen na dvě vysokoškolské pracoviště sídlící v Jihočeském kraji (Jindřichův Hradec) a v regionu Waldviertel (Krems). Reaguje na sílící potřebu přenosu znalostí z akademické sféry do podnikatelského prostředí vedoucí ke zvýšení konkurenceschopnosti podnikatelských subjektů.

Cíl projektu

Hlavním cílem projektu je identifikace dobrých praktik v oblasti spolupráce akademické a business sféry na přenosu znalostí a sdílení těchto praktik mezi zapojenými subjekty. Cílem projektu je rovněž podpora síťování a navazování kontaktů mezi zapojenými fakultami, regionálními zastoupeními hospodářských komor a podnikateli.

Výstupy projektu

V rámci projektu budou realizovány dva workshopy a společné setkání. Workshopy budou zaměřeny na sdílení dobrých praktik mezi projektovými partnery např. v těchto oblastech: inovace v podnikání, řízení změny, digitalizace, interkulturní komunikace, přeshraniční spolupráce, příp. rozvoj podnikatelských kompetencí. První workshop proběhne na Fakultě managementu VŠE se sídlem v J. Hradci. Druhý workshop proběhne na Faculty of Business and Globalization, Danube University Krems. Projekt vyvrcholí společným setkáním s regionálními podnikateli v létě 2022.

Spolupráce akademické a business sféry na přenosu znalostí