Sbírka ložního prádla, přikrývek a ručníků

Pomoc lidem z oblastí postižených ozbrojeným válečným konfliktem na Ukrajině rozšiřuje Fakulta managementu o další úroveň. Kromě krizového řízení lokální pomoci uprchlíkům, zřízení komunitního centra, hlídání dětí a výuky jazyků nabídla fakulta dočasné útočiště studentům z univerzit na Ukrajině. Umožní jim tak žít v mírové oblasti a zároveň pokračovat v jejich vysokoškolském studiu. V současné době jsme v intenzivním kontaktu s 15 studenty a řešíme všechny záležitosti týkající se jejich příjezdu a pobytu v Jindřichově Hradci.

Kapacita Švecovy koleje již byla vyčerpána, proto jsme se rozhodli adaptovat pro bydlení vybrané prostory přímo v budově Fakulty managementu. V současné době proto upravujeme pracovny pro hostující profesory tak, aby poskytly příchozím studentům dostatečné zázemí a pocit bezpečí. Z vlastních zdrojů fakulta momentálně pořizuje postele, matrace a další vybavení.

Jak mohu pomoci?

Pokud máte doma ve skříni nepoužívané ložní prádlo a další vybavení do ložnice, rádi je přijmeme a vybavíme jím prostory pro studenty, kteří se k nám velmi brzy přistěhují. Co vše budeme potřebovat?

• čisté ložní prádlo (povlečení)
  • čistá prostěradla (velikost na jednolůžko)
  • polštáře a peřiny
  • přikrývky
  • ručníky

Vaše dary můžete přinést přímo do Komunitního centra pro uprchlíky na Fakultě managementu. V případě, že by se sešlo více darů, než kolik jich budou reálně přijíždějící studenti potřebovat, slibujeme, že je předáme dalším ubytovatelům, kteří poskytli útočiště uprchlíkům u sebe v soukromí.

Kdy?

• Neděle 20. 3. 2022 od 12:00 do 18:00
  • Pondělí 21. 3. 2022 od 8:00 do 18:00
  • Úterý 22. 3. 2022 od 8:00 do 18:00
  • Středa 23. 3. 2022 od 8:00 do 18:00

Zvažujete finanční dar?

Pokud zvažujete podpořit komunitní centrum na Fakultě managementu formou finančního daru, rádi s vámi projdeme možnosti, jak se zapojit. Všechny podstatné informace včetně vzoru smlouvy jsme pro vás připravili v samostatném článku.