Alžběta Kleinová – Kanada

Univerzita: Université Laval

Termín: 14. 1. 2019 – 30. 4. 2019

Přístup k zahraničním studentům
Jak koordinátoři, tak vyučující byli velice vstřícní a ochotní. Na škole funguje Buddy systém. Každý zahraniční student dostane svého buddyho, který je k dispozici po celou dobu semestru a je ochotný poradit či pomoc.
Kvalita výuky
Neexistují samostatné přednášky a cvičení, obojí je spojeno v jednom. Výuka na mě moc nezapůsobila. Pouze jeden předmět ze čtyř mě bavil a něco mi dal. V rámci semestru se dělá podstatně víc prezentací a případových studií než na naší fakultě. Zkoušky byly formou testu či prezentace.
Náročnost výuky
Náročnost záležela na předmětu. Hodiny byly založeny spíše na diskuzích a esejích/případových studií. Většina projektů byla vypracovávána v týmu. Hodnocení esejí a prezentací bylo mírné.
Vybavení pro studium
Vybavení pro studium bylo vynikající. Škola má vlastní velkou knihovnu, do které má každý studen přístup zdarma při předložení studentské karty. Po celé fakultě je několik studijních místností, s možností připojení notebooku k televizi či projektoru. Tyto místnosti jsou hojně využívány studenty, kteří zde pracují na týmových úkolech.
Příležitosti pro trávení volného času
Škola má vlastní fitko, kluziště, bazén, tenisové kurty atd. Na koleji je několik televizních koutků. Na koleji je také herna s kulečníkem, stolním fotbálkem, stolním tenisem a šipkami. Pro zahraniční studenty škola pořádá mnoho akcí (výlety, party,…).
Kvalita ubytování
Koleje se nacházejí v areálu školy. Pokoje jsou po jednom. Kuchyň se nachází v přízemí a je společná pro celou kolej. Vybavení pokojů je klasické, ale bohužel na pokojích nejsou peřiny a polštáře a nelze je ani zapůjčit, tudíž je nutné si je koupit.
Atraktivita místa (města)
Québec je poměrně velké historické město, které nabízí velké množství příležitostí, jak trávit volný čas. V blízkosti se nachází město Montréal.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Zlepšení angličtiny, poznání nového místa, lidí a kultury, získání cenných zkušeností