Denisa Patricie Bošanská – Francie

Univerzita: ESC Rennes School of Business

Termín: 15. 1. 2018 – 28. 4. 2018

Přístup k zahraničním studentům
Přístup k zahraničním studentům byl stejný, jako k místním studentům. Jelikož se k místním studentům chovali velice mile a vstřícně, i k nám (zahraničním studentům) se chovali velice mile, vstřícně a nápomocně.
Kvalita výuky
Výuka byla bezvadná. Domnívám se, že v porovnání s výukou na FM jsme měli menší objem učiva, ale brali jsme ho více do hloubky. Řešili jsme mnoho případových studií, měli jsme hodně teamových prezentací a úkolů v hodině.
Náročnost výuky
Nejvíce byla časově náročná příprava na výuku a práce v hodinách na případových studiích atd… Příprava na závěrečné testy, či psaní závěrečných esejí, už nebylo tak náročné.
Vybavení pro studium
4 školní budovy, knihovna, aloha centrum (nastavení internetu, zdarma kopírování atd…). Jen byl ze začátku trochu nezvyk, že nemají žádné počítačové učebny. Je třeba si nosit svůj notebook pokaždé.
Příležitosti pro trávení volného času
Ve škole je několik asociací, které pořádají různé akce. Tyto akce jsou převážně pro místní studenty (jsou propagované hlavně mezi nimi), ale pokud se na FB přidáte do nějaké skupiny, víte o nich a samozřejmě se můžete všech zúčastnit. Jinak na škole zdarma probíhaly každý týden lekce jógy, boxu atd… Škola má i svou posilovnu, která je zdarma.
Kvalita ubytování
Já sdílela byt s jednou místní studentkou, byla jsem spokojená. Ale mnoho mých spolužáků takové štěstí nemělo. Je to velice individuální. V každém případě, když člověk chvilku hledal, našel dobré ubytování za rozumnou cenu (rozumnou na místní poměry, cca 400 euro).
Atraktivita místa (města)
Rennes je krásné, historické město. A v regionu Bretaň je mnoho krásných míst, které by měl člověk navštívit.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Kontakty po celém světě, díky přátelství s ostatními studenty. Procvičení anglického jazyka. Poznání jiného vzdělávacího systému. Hodně, hodně praktické příklady, které si déle pamatuji a více tyto znalosti mohu uplatnit v budoucnosti.
Doporučení pro studenty