Eliška Hrbáčová – USA (stáž)

Instituce: Gallagher Integrated Healthcare Strategies

Termín: 19. 7. 2018 – 29. 8. 2018

Přístup k zahraničním stážistům
Všichni zaměstnanci konzultantské firmy Gallagher Integrated Healthcare Strategies ke mně přistupovali velice mile, snažili se mi zpříjemnit stáž, jak jen bylo možné. Celkově hodnotím Američany jako velice milý národ.
Kvalita organizace stáže
Samotná organizace stáže byla skvělá. Ihned druhý den po příjezdu jsem byla obeznámena s programem, který odpovídal mým zájmům. Na stáži jsem se chtěla nejvíce dozvědět o leadershipu ve zdravotnictví ve Spojených státech Amerických a zhruba polovinu stáže jsem strávila s lídry z různých organizací, kteří se mnou sdíleli cenné vědomosti a zkušenosti. Zbývající čas jsem strávila studiem Leadership Competency models a také jsem pomáhala s přípravou e-learningu pro vedení nemocnic.
Náročnost vykonávané činnosti
Náročnost odpovídala mému očekávání. Každý pracovní den jsem trávila setkáními s lídry, prohlídkami nemocnic a také jsem měla čas v kanceláři, kde jsem pracovala na zadané práci.
Soulad vykonávané činnosti se studiem
Soulad jsem označila jako průměrný, protože stáž sice stoprocentně odpovídala mým požadavkům a tomu, na co jsem se chtěla nejvíce zaměřit, nicméně přímo se studijním kurikulem na FM VŠE se stáž moc neshodovala.
Atraktivita místa (města)
Minneapolis je dle mého názoru krásné místo, kde je město hezky doplněno přírodou. Město leží na dvou řekách (Mississippi a Missouri River), jsou zde tři velká jezera (Chain of Lakes), které se dají objet na kole, případně na kajaku. Je zde nespočet menších jezer, vodopádů a močálů. Přestože oblast Minneapolis má přes 3,5 mil. obyvatel, stále působí jako relativně malé město. I tak zde najdeme bohatý kulturní život, spoustu divadel, muzeí a veletrhů.
Kvalita ubytování
Ubytování bylo perfektní – celou stáž jsem byla ubytována u rodin, které mě zahrnuly do (běžného) rodinného života.
Příležitosti pro trávení volného času
Volný čas jsem měla především o víkendu a trávila jsem jej s rodinou, která mě právě ubytovávala, a byli jsme na několika výletech. Také jsem měla možnost se díky teambuildingům seznámit s dalšími kolegy, se kterými jsem posléze trávila volný čas. Krásy Minneapolis jsem objevovala i na vlastní pěst.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Díky stáži jsem měla možnost poznat spoustu zajímavých osobností nejen v oblasti zdravotnictví. Také jsem více Podpora zahraničních výjezdů studentů Fakulty managementu VŠE nahlédla do toho, jak zdravotnictví ve Spojených státech funguje a načerpala inspiraci pro případné změny v České republice. Stejně jako jakýkoli jiný zahraniční pobyt, stáž mi rozšířila obzory a dodala nadhled.
Doporučení pro studenty Moje doporučení pro studenty je, aby se nebáli být odvážní a aktivní. Na stáž jsem se dostala díky tomu, že jsem pracovala jako pomocná vědecká síla na fakultě a v této souvislosti jsem se mohla zúčastnit konference Prague International Healthcare Summit. Na konferenci jsem sebrala veškerou odvahu a zašla za panem Jimem Ricem, který konferenci uváděl, a zeptala jsem se ho na možnosti stáže. Následně jsme si vyměnili několik emailů a stáž byla domluvená.