Kamila Mošnová – Slovinsko

Univerzita: University of Ljubljana / Faculty of Administration

Termín: 12. 2. 2018 – 29. 6. 2018

Přístup k zahraničním studentům
Velice ochotní zaměstnanci zahraničního oddělení, stejně tak vyučující. Nebyl sebemenší problém se změnou předmětů ani ničím jiným, co jsem v rámci studia potřebovala řešit. V průběhu semestru pro nás například přichystali snídani ve škole, aby zjistili, jestli naše studium probíhá bez problémů, nebo jestli nepotřebujeme s něčím pomoci.
Kvalita výuky
Nabízené předměty byly spíše pro bakalářské studium, na výjezd jsem jela v rámci magisterského studia, takže se některé věci opakovaly.
Náročnost výuky
Výuka nebyla nijak obtížná, stačilo udělat semestrální práce a úplně se nevykašlat na závěrečný test. V porovnání s VŠE výrazně jednodušší, ale aspoň byl čas věnovat se i jiným aktivitám, než jen studiu.
Vybavení pro studium
Nechybělo mi nic, co bych ke studiu potřebovala. Měli jsme možnost využívat fakultní nebo univerzitní knihovnu, přístup k informačním zdrojům, byly nám poskytnuty potřebné učebnice.
Příležitosti pro trávení volného času
Veliká škála akcí pořádaných přímo pro zahraniční studenty (výlety, party…), možnost věnovat se různým sportovním aktivitám, kulturní akce, koncerty ve městě… často jsme v partě lidí cestovali různě po Slovinsku nebo okolních zemích – vždy se našel někdo, s kým cestovat.
Kvalita ubytování
Ubytování na kolejích – klasické vybavení, buňka pro 4 lidi (2 pokoje) a společná koupelna, kuchyňka na buňce. Navíc koleje (Bežigrad) v létě po mém odchodu prošly celkovou rekonstrukcí, takže budoucí Erasmáci na tom budou lépe.
Atraktivita místa (města)
Město sice menší, ale krásné, spousta příležitostí, jak trávit volný čas. Velikou výhodou jsou městská kola, která stojí 3 Eura na rok a je to nejjednodušší forma cestování po městě.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Poznání nového místa, ale hlavně nových lidí a kultur, cestování, rozšíření obzoru.
Doporučení pro studenty Pokud budete studovat na Faculty of Administration, Economics nebo Social Sciences (fakulty umístěné hned vedle sebe), vyberte si ubytování v části Bežigrad. Je to trochu dál od centra, ale koleje jsou umístěné přímo naproti fakultám a jsou nově zrekonstruované.