Lucie Pavlátová – Kanada

Univerzita: Université Laval

Termín: 15. 1. 2018 – 4. 5. 2018

Přístup k zahraničním studentům
Ve škole výborně fungovalo zahraniční oddělení. Zaměstnanci okamžitě odpovídali na e-maily, a v případě problémů ochotně pomohli.
Kvalita výuky
Abych pravdu řekla, výuka na Université Laval mě moc nenadchla. Opravdu mi něco dal pouze jeden předmět ze čtyř a na jeden předmět učitel více méně docházel pouze jako dozor, který rozdal témata prezentací na každý týden v semestru a při našich prezentacích koukal do telefonu.
Náročnost výuky
Záleželo na předmětu, ale už jsem zažila i náročnější kurzy na VŠE. Předměty byly spíše než na přednáškách založeny na diskuzích a esejích. Když člověk dával alespoň trochu pozor, tak neměl sebemenší problém pochopit, o čem učitel mluví.

Málokterý projekt nebo prezentace byly vytvářeny individuálně. Hlavní byla práce v týmu.

Ve většině případů nebyl semestr zakončen zkouškou ale několika stránkovou esejí, které byly vesměs hodnoceny mírně.

Vybavení pro studium
Škola má vlastní velkou knihovnu, kam má přístup každý student zdarma při předložení studentské karty. Na fakultě bylo několik studijních místností a v každé byla možnost připojit notebook k televizi nebo projektoru, což velice ulehčovalo řešení týmových projektů. Koleje byly těmito místnostmi vybaveny také.
Příležitosti pro trávení volného času
Québec je poměrně veliké město s dostatečnými možnostmi pro trávení volného času. Studenti chodí sledovat hokej, na procházky na staré město, v zimě je oblíbená jízda se psím spřežením, běžkování. Škola má vlastní kluziště, posilovnu, koleje mají několik televizních koutků pro filmové večery a herny s kulečníkem a stolním fotbálkem. V blízkosti je také několik národních parků nebo například město Montréal.
Kvalita ubytování
Koleje jsou pěkné, čisté. Bohužel na pokojích nejsou peřiny, a polštáře. To jsme si vše nakupovali sami.  Jako velkou výhodu vidím, že má každý vlastní pokoj. Koleje jsou v blízkosti školy i autobusové zastávky.
Atraktivita místa (města)
Québec je krásné historické město, dostatečné velké s velkými možnostmi zábavy, odpočinku i nákupů. Blízko je Montréal, národní parky s krásnou přírodou.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Zlepšení angličtiny i francouzštiny, návštěva míst, kam bych se jen tak nepodívala, získání přátel a kontaktů na lidi po celém světě a hlavně získání sebedůvěry, že dokážu žít v jiné zemi daleko od domova, a že se na sebe mohu spolehnout.
Doporučení pro studenty Pokud můžete, jeďte kamkoli! Nejen že si zlepšíte cizí jazyk, ale máte zážitky na celý život.