Alfa Color Run 2019 – pomáháme během

15. října 2019 se uskutečnil v pořadí již 7. ročník charitativního běhu Jindřichovým Hradcem s názvem Alfa Color Run 2019. Akci od jejích prvopočátků organizují studenti Fakulty managementu s cílem pomoci místní neziskové organizaci starající se o hendikepované klienty – Otevřená Okna, z. ú.

I v letošním roce tak byla akce spoluorganizována prvním českým univerzitním sesterstvem Alfa Fí a členy studentského osvětového projektu Dny zdraví a pohybu. Sportovní událost, jejíž trasa vede centrem a parkem města Jindřichův Hradec, měla opět dvě trasy, na nichž byly umístěny barevné zóny a celkem se jí zúčastnilo přes 80 sportovních nadšenců. Nejednalo se však pouze o studenty fakulty, ale převážně o veřejnost z Jindřichova Hradce. Delší, přibližně pětikilometrovou trasu absolvovalo 30 sportovních nadšenců, kratší, dvoukilometrovou pak převážně rodiny s dětmi, studenti Střední zdravotnické školy v Jindřichově Hradci a klienti neziskové organizace Otevřená Okna, z. ú.

Díky kvalitní přípravě, výjimečnému množství darů od sponzorů a podpoře Fakulty managementu a starosty města Jindřichův Hradec bylo pro všechny účastníky zajištěno velmi aktivní a zábavné odpoledne. Na podporu hendikepovaných se podařilo vybrat bezmála 5.000 Kč, za což patří všem účastníkům i organizátorům velké poděkování. Pevně doufáme, že příští ročník bude opět stejně kvalitně zorganizovaný a že se jej zúčastní ještě více závodníků a díky tomu získá i větší podpora pro ty, kteří to potřebují nejvíce. Děkujeme!