Rektorský sportovní den: Souboj fakult vyhrála FM

Rektorský sportovní den byl příležitostí, jak si odpočinout od studijních povinností, udělat něco pro své tělo a pobavit se se spolužáky a kamarády. Místo výuky, která byla ve středu 27. dubna zrušena, připravila VŠE pro studenty i vyučující sportovní a zábavní program. Kromě sportovních turnajů v tenisu, fotbalu apod. se uskutečnila také procházka pražskými lesoparky nebo sjezd Sázavy. Den vyvrcholil v areálu kolejí Jarov, kde se zároveň uskutečnil první ročník Souboje fakult.

Klání fakult v netradičních disciplínách vyhrála Fakulta managementu, jejíž zástupci se tak stali prvními držiteli putovního Poháru rektora. Vybraní reprezentanti fakult soutěžili ve třech disciplínách přímo před podiem. Souboj zástupců fakult v mrštnosti a zatloukání hřebíků představovala disciplína Knock in a nail“ (zvítězila NF), při Bring sally up“ soutěžili studenti a studentky v klikování (za slečny vyhrála FM, za muže FPH). A při Atlas powerlifting poměřili síly největší fakultní siláci v přehazování břemene (FFÚ). Vítěz pomohl své fakultě 150 body, druhý v pořadí 100 a třetí 50.
Získat body a podpořit tak svou fakultu mohl na Jarově kdokoli, kdo dorazil, a to v dalších méně náročných disciplínách, např. super softbal, crazy chůdy, střelba na branku nebo lasergame – biatlon. Odpoledne zpestřili po hudení stránce absolventi VŠE – skupina Jokers a DJ Diplomatiq.

Za občerstvení a dárky do soutěže děkujeme partnerům akce: Decathlon, Bowling Radava, Staropramen, Uniqway a Adidas Runners.
Akci organizovalo Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE, Eventové centrum a Správa účelových zařízení VŠE.