Petr Štumpf – University of Primorska, Faculty of Tourism Studies

Název hostitelské vysoké školy: University of Primorska, Faculty of Tourism Studies

Termín: 20. 10. 2019 – 23. 10. 2019

Přístup k hostujícím zaměstnancům
Zaměstnanci fakulty jsou velmi ochotní a vstřícní, jejich International Office funguje precizně a vyřídí vše potřebné – pomůže s kontakty na jednotlivé vyučující a předměty. Fakulta je menší, funguje spíše „rodinné prostředí“, sídlí v Portoroži, zatímco zbytek univerzity v asi 20 km vzdáleném Koperu.
Vybavení školy (fakulty / pracoviště)
Prostředí je velmi moderní, budova fakulty je nová, v každé učebně je standardní vybavení – PC, projektor, ozvučení, internet – není třeba vlastní techniku, vše je pro vyučující zajištěno. V budově se nachází i fakultní knihovna + kavárna.
Doprava
S místní dopravou nemám zkušenosti, ale doporučuji spíše najít ubytování v blízkosti fakulty a chodit pěšky. Z některých ubytovacích zařízení to může být celkem daleko, doporučuji tedy při výběru ubytování zohlednit vzdálenost od fakulty. Spojení do Koperu, většího města, kde sídlí zbytek univerzity, pak zajišťují autobusové spoje z Piranu (asi 2 km od Portorože).
Kvalita ubytování
Hotel Marko je velmi příjemný, menší hotel. Kvalitou zcela odpovídá standardům 4hvězdy. Skvělá je především poloha – asi 10 minut pěšky od fakulty, ale také hned u centra Portorože. Cena může být vyšší v sezóně (jedná se o přímořské letovisko), mimo sezónu (duben nebo říjen) jsou ceny vcelku výhodné.
Atraktivita místa (města)
Portorož sama o sobě je turistické přímořské letovisko – nemá historické centrum, ale je zde mnoho hotelů, restaurací a zábavních zařízení. 2 km pěšky (cca 30 minut krásné procházky po pobřeží moře) se nachází krásné historické městečko Piran. Cca 20 km je vzdálené město Koper – největší přístav Slovinska, ale rovněž s krásným historickým centrem.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Celkově jsem s pobytem maximálně spokojen. S kolegy z fakulty rozvíjíme řadu společných aktivit, jak v oblasti výuky, tak i vědy a výzkumu. Na fakultu TURISTICA jezdím pravidelně už od roku 2010, mohu tedy případným zájemcům poskytnout detailní informace.