Ubytování a stravování

Švecova kolej

Švecova kolej, historický objekt původních Švecových kasáren, slouží pro dlouhodobé i krátkodobé ubytování. Pro studenty prezenční formy studia jsou na koleji rezervovány ubytovací prostory o kapacitě 130 lůžek. Celý objekt provozuje společnost Služby města Jindřichův Hradec s.r.o., která zpracovává rovněž administrativu spojenou se samotným ubytováním. Fakulta managementu slouží jako zprostředkovatel žádostí o přidělení ubytování mezi studenty a provozovatelem.

Koleje jsou vzdáleny cca 600 metrů od Fakulty managementu. Nachází se v přímém sousedství rozsáhlého klidného městského parku Mertovy sady, jehož součástí je například workoutové hřiště, 18jamkové discgolfové hřiště či tenisové kurty.


Vybavení ubytování a pokoje

Koleje jsou vybaveny dvou, tří a čtyřlůžkovými pokoji v takzvaném buňkovém systému, kdy dva pokoje v buňce sdílí společnou koupelnu se sprchou, umyvadlem a toaletu. Ubytovací jednotky mají obvykle předsíňku s úložnými prostory (skříně), z níž je přístup do pokoje a k sociálnímu zařízení. Pokoje jsou kromě samotných lůžek vybaveny také psacími stoly, policemi a lednicí. V objektu kolejí se nacházejí společenské místnosti, které lze využívat jako studovny, na patrech jsou pak společné kuchyňky vybavené elektrickým sporákem a mikrovlnnou troubou (je tedy potřeba zajistit si vlastní základní nádobí).

K dispozici je rovněž prádelna s pračkou. Ve dvoře objektu se nachází odpočinková zóna s lavičkami, hřiště pro beach volejbal, stolní tenis a venkovní krb.

Všechny pokoje, které jsou vyhrazeny pro studenty fakulty, jsou plně pokryty bezdrátovou sítí eduroam.


Cena ubytování

Pro ubytování v akademickém roce 2024/2025 nedošlo k navyšování cen za ubytování, ceník je tedy stále platný. Vybráním z následujících sekcí zobrazíte ceny pro konkrétní typ pokoje. Ceník obsahuje ceny pro případ plného i částečného obsazení lůžek v pokoji. Studenti se mohou s provozovatelem dohodnout, že chtějí být ubytováni na pokoji sami, v takovém případě však platí vyšší cenu, která alespoň částečně kompenzuje nevyužitá lůžka. Vzhledem k vysokému zájmu o ubytování je však možné, že tato situace (ubytování s doplácením nevyužitých lůžek) nemusí nastat.

Příklad: cena za 1 lůžko v plně obsazeném 2lůžkovém pokoji buňkového typu bude v kalendářním měsíci se 30 dny činit 145*30=4350 Kč. Tuto částku budou platit oba ubytovaní v tomto pokoji. V případě, že by daný typ pokoje chtěl student obývat sám, bude ve stejném měsíci platit částku 170*30=5100 Kč.

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 170 Kč 210 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 200 Kč 260 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 145 Kč 180 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 170 Kč 210 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 130 Kč 170 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 170 Kč 210 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 195 Kč 260 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 120 Kč 160 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 145 Kč 180 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 170 Kč 210 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 125 Kč 160 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 155 Kč 200 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 170 Kč 210 Kč
Cena při 3 neobsazených lůžkách 220 Kč 285 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 110 Kč 140 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 135 Kč 180 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 155 Kč 200 Kč
Cena při 3 neobsazených lůžkách 215 Kč 260 Kč


Jak a kdy zažádat o ubytování?

Studenti, žádající o dlouhodobé ubytování

Žádost o přidělení ubytování se provádí výhradně elektronicky, a to od středy 19. června 2024 do neděle 14. července 2024 23:59 na adrese https://fm.vse.cz/zadostkolej.

Nově přijatí studenti, kteří nastupují do prvních ročníků od zimního semestru 2024/2025, budou moci podat žádost po potvrzení zápisu do studia a po získání přihlašovacích údajů do univerzitních informačních systémů. Čas podání žádosti o ubytování napříč všemi ročníky však nehraje roli, budeme se snažit vyhovět všem žádostem.

Vzhledem k limitovanému počtu 130 lůžek, která má Fakulta managementu v objektu Švecovy koleje rezervována, budou žádosti posuzovány individuálně.

  1. Primárně budou koleje přiděleny studentům prvních ročníků, kteří dosud na Fakultě managementu nestudovali.

  2. V další vlně budou uspokojeny žádosti studentů ze zahraničí.

  3. Všechny další žádosti budou seřazeny do pořadníku podle kilometrické vzdálenosti z místa trvalého bydliště do Jindřichova Hradce.

Abychom proces žádosti o koleje co nejvíce usnadnili, vytvořili jsme pro žadatele jednoduchý formulář, do nějž je potřeba uvést pouze základní identifikační údaje. Ty pak budou budou předány provozovateli ubytování, společnosti Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. (IČ: 26043335). Jmenovitě se jedná o tyto osobní údaje:

  • Jméno a příjmení
  • Rodné číslo
  • Adresa trvalého bydliště, případně kontaktní adresa
  • Univerzitní e-mailová adresa
  • Telefonní kontakt
  • U studentů cizí státní příslušnosti bude z informačního systému doplněno ještě číslo cestovního dokladu (pas)

Pro přihlášení k Formuláři žádosti o zprostředkování ubytování je potřeba se přihlásit prostřednictvím univerzitního uživatelského jména ve formátu uzivatel@vse.cz a příslušného hesla. Studenti 1. ročníku studia, kteří obdrželi po zápisu ke studiu nově vygenerované heslo, si je musí nejprve ve studijním informačním systému InSIS změnit a teprve poté se mohou k formuláři přihlásit. Případné studentské dotazy týkající se procesu ubytování zodpovíme na kontaktní adrese kolej.fm@vse.cz.

Zájemci o krátkodobé ubytování

Pokud máte zájem o krátkodobé ubytování, kontaktujte přímo provozovatele Švecovy koleje, společnost Služby města Jindřichův Hradec, a to na adrese kolej@smjh.cz.


Potřebuji potvrzení o zajištění ubytování

Studenti, kteří z libovolného důvodu potřebují potvrzení o zajištění ubytování (nejčastějším důvodem je vystavení takového dokumentu pro účely získání víza), mohou o vystavení požádat e-mailem přímo provozovatele, společnost Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. (kolej@smjh.cz). Vystavení potvrzení bude samozřejmě možné až v okamžiku, kdy budou doloženy všechny potřebné informace. Cena potvrzení je 200 Kč.


Oznámení o přidělení ubytování

Po zpracování žádostí budou všichni zájemci o ubytování vyrozuměni e-mailem o tom, že jejich údaje byly zpracovány a předány společnosti Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. Ta poté veškerou další komunikaci se žadateli převezme na sebe. Předpokládaný termín zpracování žádostí je 15. července 2024.


Nástup na kolej

S ohledem na začátek zimního semestru akademického roku 2024/2025, který je stanoven na 16. září 2024, umožní provozovatel ubytování s několikadenním předstihem. Ubytovat se na kolejích tak bude možné od 12. září 2024. Ubytování v dřívějším termínu, případně ubytování v letních měsících je potřeba řešit individuálně přímo s provozovatelem koleje.


Parkování

V těsné blízkosti i docházkové vzdálenosti se nachází řada parkovišť, která mohou využít studenti, kteří se do Jindřichova Hradce dopravují vlastním osobním automobilem. Část parkoviště přímo před objektem Švecovy koleje je určena pro dlouhodobé parkování (zbývající části jsou určeny pro krátkodobé parkování pouze po dobu 3h), v docházkové vzdálenosti je pak neplacené parkoviště Röschova (cca 350m) a placené parkoviště Miřiovského (cca 400m, 10 Kč/24h)


Stravování

Pro stravování v době obědů doporučujeme využít znovuotevřenou menzu v objektu Švecovy koleje. Menza je provozována soukromým subjektem a každý den si mohou návštěvníci vybírat z velké nabídky jídel za relativně dostupné ceny (celé menu včetně nápoje se pohybuje v cenovém rozmezí 130-150 Kč). Menzu navštěvují nejčastěji studenti, kteří jsou ubytováni právě na Švecově koleji.

Fakulta managementu ani Správa účelových zařízení Vysoké školy ekonomické v Praze aktuálně vlastní menzu ani bufet neprovozuje, v Jindřichově Hradci je však stále dostupná velká řada restaurací, bister a dalších stravovacích zařízení.

Pro drobné občerstvení je v průběhu celého dne možné využívat prodejní automaty umístěné ve foyer (předsálí velké auly). Automaty byly po dohodě s provozovatelem kapacitně posíleny a jsou několikrát denně doplňovány.