Ubytování

Pro studenty prezenční formy studia jsou rezervovány ubytovací prostory o kapacitě 130 lůžek v objektu Švecovy koleje v Jindřichově Hradci. Celý objekt v dřívějších letech sloužil jako plnohodnotné studentské koleje pod Správou účelových zařízení Vysoké školy ekonomické v Praze, od akademického roku 2021/2022 přechází provozování na společnost Služby města Jindřichův Hradec s.r.o., která zpracovává administrativu spojenou se samotným ubytováním. Fakulta managementu slouží jako zprostředkovatel žádostí o přidělení ubytování mezi studenty a provozovatelem.

Objekt Švecovy koleje je vzdálen cca 600 metrů od Fakulty managementu. Nachází se v přímém sousedství rozsáhlého klidného městského parku Mertovy sady, jehož součástí je například workoutové hřiště, 18jamkové discgolfové hřiště či tenisové kurty.


Vybavení ubytování a pokoje

Objekt disponuje dvou, tří a čtyřlůžkovými pokoji v takzvaném buňkovém systému, kdy dva pokoje v buňce sdílí společnou koupelnu se sprchou, umyvadlem a toaletu. Ubytovací jednotky mají obvykle předsíňku s úložnými prostory (skříně), z níž je přístup do pokoje a k sociálnímu zařízení. Ke každému lůžku na pokoji náleží psací stůl, každý pokoj má také vlastní lednici. Na patrech se nacházejí společenské místnosti a společné kuchyňky vybavené elektrickým sporákem a mikrovlnnou troubou.

K dispozici je studentům rovněž prádelna s pračkou, posilovna či infrasauna pro 2 osoby. Ve dvoře objektu se nachází odpočinková zóna s lavičkami, hřiště pro beach volejbal, stolní tenis a venkovní krb.

Všechny pokoje, které jsou vyhrazeny pro studenty fakulty, jsou plně pokryty bezdrátovou sítí eduroam. Proti dřívějším letům byla kapacita a kvalita pokrytí pokojů výrazně posílena tak, aby nedocházelo k nežádoucím výpadkům v důsledku slabého signálu.


Cena ubytování

Pro akademický rok 2021/2022 jsou provozovatelem garantovány ceny, které byly obvyklé v dřívějších letech. Vybráním z následujících sekcí zobrazíte ceny pro konkrétní typ pokoje. Ceník obsahuje ceny pro případ plného i částečného obsazení lůžek v pokoji. Student se tak v praxi může s provozovatelem dohodnout, že chce být ubytován na pokoji sám, v takovém případě však platí vyšší cenu, která alespoň částečně kompenzuje nevyužitá lůžka.

Příklad: cena za 1 lůžko v plně obsazeném 2lůžkovém samostatném pokoji bude v kalendářním měsíci se 30 dny činit 113*30=3390 Kč. Tuto částku budou platit oba ubytovaní. V případě, že by daný typ pokoje chtěl student obývat sám, bude ve stejném měsíci platit částku 134*30=4020 Kč.

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 113 Kč 147 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 134 Kč 174 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 95 Kč 124 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 113 Kč 147 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 88 Kč 115 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 113 Kč 147 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 134 Kč 174 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 79 Kč 103 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 95 Kč 124 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 113 Kč 147 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 82 Kč 107 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 103 Kč 134 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 113 Kč 147 Kč
Cena při 3 neobsazených lůžkách 154 Kč 200 Kč

Cena s DPH za osobu a noc
Upřesnění Student Absolvent
Běžná cena 75 Kč 98 Kč
Cena při 1 neobsazeném lůžku 93 Kč 120 Kč
Cena při 2 neobsazených lůžkách 103 Kč 134 Kč
Cena při 3 neobsazených lůžkách 144 Kč 187 Kč


Jak a kdy zažádat o ubytování?

Studenti, žádající o dlouhodobé ubytování

Žádost o přidělení ubytování se provádí výhradně elektronicky, a to od 10. června 2021 do 10. července 2021 (včetně) na adrese https://fm.vse.cz/zadostkolej.

Nově přijatí studenti, kteří nastupují do prvních ročníků od zimního semestru 2021/2022, budou moci podat žádost po potvrzení zápisu do studia (bakaláři od 21. června, magistři od 1. července). Čas podání žádosti o ubytování napříč všemi ročníky však nehraje roli, budeme se snažit vyhovět všem žádostem.

Abychom proces žádosti o koleje studentům co nejvíce usnadnili, vytvořili jsme pro žadatele jednoduchý formulář, v němž se vyplňuje pouze zájem o zprostředkování ubytování. Pokud tedy student v tomto formuláři uvede, že má zájem o ubytování v následujícím akademickém roce, budou následně ze studijního informačního systému VŠE InSIS připojeny základní osobní údaje, které budou sloužit pro sepsání smlouvy o ubytování. Údaje budou předány provozovateli ubytování, společnosti Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. (IČ: 26043335). Jmenovitě se jedná o tyto osobní údaje:

  • Jméno a příjmení
  • Datum narození
  • Adresa trvalého bydliště
  • Univerzitní e-mailová adresa
  • Telefonní kontakt

Pro přihlášení k Formuláři žádosti o zprostředkování ubytování je potřeba se přihlásit prostřednictvím univerzitního uživatelského jména ve formátu uzivatel@vse.cz a příslušného hesla. Studenti 1. ročníku studia, kteří obdrželi po zápisu ke studiu nově vygenerované heslo, si je musí nejprve ve studijním informačním systému InSIS změnit (Návod pro změnu hesla) a teprve poté se mohou k formuláři přihlásit. Případné studentské dotazy týkající se procesu ubytování zodpovíme na kontaktní adrese kolej.fm@vse.cz.

Zájemci o krátkodobé ubytování

Pokud máte zájem o krátkodobé ubytování, kontaktujte přímo provozovatele Švecovy koleje, společnost Služby města Jindřichův Hradec, a to na adrese kolej@smjh.cz.


Oznámení o přidělení ubytování

Po zpracování žádostí budou všichni zájemci o ubytování vyrozuměni e-mailem o tom, že jejich údaje byly zpracovány a předány společnosti Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. Ta poté veškerou další komunikaci se žadateli převezme na sebe. Předpokládaný termín zpracování žádostí je 16. července 2021.

V případě, že by počet žádostí převýšil kapacitu 130 lůžek, která má Fakulta managementu v objektu Švecovy koleje rezervována, budou žádosti posuzovány individuálně. Primárně budou uspokojeni studenti prvních ročníků. Žádosti studentů vyšších ročníků se budou posuzovat podle dojezdové vzdálenosti z trvalého bydliště. Vzhledem ke statistikám zájmu z předchozích let však tuto situaci nepředpokládáme.


Parkování

V těsné blízkosti i docházkové vzdálenosti se nachází řada parkovišť, která mohou využít studenti, kteří se do Jindřichova Hradce dopravují vlastním osobním automobilem. Část parkoviště přímo před objektem Švecovy koleje je určena pro dlouhodobé parkování (zbývající části jsou určeny pro krátkodobé parkování pouze po dobu 3h), v docházkové vzdálenosti je pak neplacené parkoviště Röschova (cca 350m) a placené parkoviště Miřiovského (cca 400m, 10 Kč/24h)