Zahraniční výjezdy

Studenti všech fakult Vysoké školy ekonomické v Praze mohou během studia vyjet do zahraničí a získat tak cenné zkušenosti. V rámci studia bakalářského i magisterského navazujícího studijního programu máte šanci uskutečnit studijní pobyt nebo pracovní stáž v zahraničí po dobu 12 měsíců během jednoho stupně vysokoškolského studia. Můžete vyjet na studijní výměnný pobyt, pracovní stáž, nebo zkusit klidně oboje. Fakulta managementu vás podpoří!

Fakulta managementu je plně integrována do všech programů studentských mobilit a své studenty při plánování a realizaci zahraničních výjezdů nadstandardně podporuje jak finančně, tak informačně.


Proč vyjet do zahraničí?

  1. Studujte na špičkových univerzitách po celém světě

  2. Poznejte nové, osamostatněte se a vylepšete své jazykové schopnosti

  3. Procestujte celý svět

  4. Získejte zkušenosti a zážitky na celý život

  5. Obohaťte svůj životopis a zvyšte svoji hodnotu na trhu práce

  6. Získejte nové kontakty a přátele na celý život


Co o svém výjezdu říkají studenti?

Nejvíce se o zahraničních pobytech dozvíte z reálných zkušeností studentů, kteří už zahraniční studijní nebo pracovní pobyt zažili. Všechna jejich hodnocení a postřehy vás čekají formou zpětných vazeb v sekci Zprávy z výjezdu, případně v příbězích a prezentacích na webu International Days. O tom, jak vypadá studium v zahraničí a co všechno lze na výjezdu dělat, je také oblíbená série Show and Tell, kterou můžete zhlédnout na fakultním profilu na sociální síti Instagram.


Jaké jsou možnosti zahraničních výjezdů?

Fakulta managementu nabízí několik různých možností, jak do zahraničí vycestovat. Stačí se rozhodnout, zda byste chtěli získat studijní nebo pracovní zkušenosti, na jak dlouho byste chtěli vyjet a co od svého výměnného pobytu očekáváte. Poté zbývá jen zvolit si vhodnou formu výjezdu a vyjet za novými zkušenostmi a zážitky.

Chcete se rychle zorientovat v základních možnostech zahraničních výjezdů? Vše najdete v krátkém a přehledném letáku, který shrnuje to nejpodstatnější z této sekce. Pokud vás zajímají jednotlivé formy zahraničních výjezdů, prozkoumejte je do detailu zde na webu.

Možnosti zahraničních výjezdů


Kde získat informace a na koho se obrátit?

Hlavním informačním zdrojem jsou stránky Oddělení zahraničních styků VŠE (OZS). Všechny podstatné informace jsou uvedeny i na těchto webových stránkách, a to včetně pravidel financování výjezdů studentů Fakultu managementu.

Praktické informace a čerstvé novinky jsou k dispozici také na sociální síti Facebook, konkrétně na stránce Zahraniční výjezdy FM VŠE. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete poradit s přihláškou, kontaktujte tým Internacionalizace na sociální síti Facebook. Rádi vám poradí a sdělí vám veškeré informace.

Fakulta také každoročně pořádá akci International Days, v rámci které studenti prezentují své zkušenosti ze zahraničních výjezdů.

Ing. Daria Gunina

Ing. Daria Gunina

International Mobility Manager

E-mail: daria.gunina@vse.cz

Telefon: +420 384 417 117

Bc. Kateryna Martiushenko

Bc. Kateryna Martiushenko

FM International Mobility Office

E-mail: exchange.fm@vse.cz

Telefon: +420 384 417 167

Simona Radová

Simona Radová

FM International Mobility Office

E-mail: exchange.fm@vse.cz

Telefon: +420 384 417 167