Chci být Ing.

Máš za sebou alespoň bakalářský stupeň studia a hledáš oblast, která dá tvému budoucímu profesnímu životu nový směr? Tvé hledání je u konce. Ať už máš za sebou jakkoliv zaměřenou vysokou školu, získat inženýra v managementu se ti bude určitě hodit. Propojování zdánlivě nepropojitelného, i to je jednou z disciplín managementu. A přiznejme si to, mít byznysové know-how s titulem z Vysoké školy ekonomické rozhodně není k zahození. Vše, co na tebe v navazujícím magisterském studiu na Fakultě managementu čeká, ti dá dostatečně množství znalostí, které rozhodně využiješ v praxi.

Ze zkušeností našich absolventů víme, co všechno jim pomohlo při hledání vysněného povolání. Byznysové zaměření školy, praxe už v průběhu studia, studijní pobyt v zahraničí. To všechno tě na naší fakultě čeká.


Co můžeš studovat?

V navazujícím magisterském stupni studia na tebe čeká program Management. Ten je ve své podstatě rozšířením a prohloubením bakalářského studijního programu, ale zvolit si jej můžeš i v případě, že za sebou máš studium v jiné oblasti. Program management tě připraví pro práci ve středním a vyšším managementu ve všech typech organizací a společností. Na rozdíl od čistého managementu, jak jej umíme v bakalářském stupni studia, si v navazujícím studiu volíš jednu ze čtyř, respektive pěti specializací, se kterými pronikneš hlouběji do některé z vybraných oblastí managementu:

  • Podnikový management
  • Marketing management
  • Management zdravotnictví
  • Znalostní management
  • Business management (anglická varianta podnikového managementu)

Více informací o programu Podej přihlášku


Prezenčně nebo při práci?

Na Fakultě managementu můžeš studovat v prezenční nebo v kombinované formě. Co to znamená? Prezenční je ta klasická forma studia, během níž do školy chodíš každý den (na Fakultě managementu probíhá výuka v prezenční formě pouze od pondělí do čtvrtka). Končíš momentálně bakalářské studium a nemáš žádné další povinnosti? Prezenční studium je pro tebe nejlepší volba.

Pracuješ nebo studuješ jinou vysokou školu (v prezenční formě) a chceš jít studovat management? Pak je pro tebe ideální kombinovaná forma studia. Výuka v kombinované formě studia probíhá během takzvaných víkendových soustředění. V průběhu výukové části semestru jsou tato soustředění celkem 4 a během nich od pátku do neděle probíhá intenzivní výuka přímo na Fakultě managementu, termíny zkoušek ve zkouškovém období pak závisí na dohodě s vyučujícími. Ti se však snaží vyjít studentům kombinované formy vstříc a vypisují řadu zkouškových termínů na víkendy, aby si studenti nemuseli kvůli zkouškám brát v práci volno a mohli si studijní povinnosti splnit o víkendech. V kombinované formě ti navíc zůstává status studenta, i když nebudeš moci čerpat všechny výhody, které z něj vyplývají.


Kolik budeš platit?

SAMOZŘEJMĚ NIC! Jsme veřejná vysoká škola, školné se v česky vyučovaných studijních programech neplatí. Poplatky by tě zastihly pouze v případě, kdy by se ti podařilo překročit zákonem stanovenou maximální dobu studia, což je u navazujícího magisterského studia 2+1 rok. Do této doby se počítají i předchozí neúspěšná studia na jiné vysoké škole. Pokud máš podobnou nepříjemnou zkušenost za sebou, ozvi se nám a my ti poradíme. Jediné, co tě čeká, je administrativní poplatek spojený s přijímacím řízením.


Kde budeš studovat?

Fakulta managementu sídlí v Jindřichově Hradci, přesto je však stále plnohodnotnou součástí Vysoké školy ekonomické v Praze. Stejný titul, stejný diplom, stejné výhody, které mají studenti pražských fakult. O nic z toho studenti Fakulty managementu nepřicházejí. Získávají naopak možnost studovat v klidném historickém městě uprostřed divoké přírody České Kanady. Díky velikosti fakulty navíc můžeme slíbit to nejdůležitější – skutečně osobní přístup. Všechny problémy jsme schopni s tebou řešit individuálně.

Campus fakulty prošel v posledních letech několika vlnami rekonstrukcí, díky kterým se budova proměnila na jednu z nejlépe vybavených v České republice. Špičkově vybavené učebny a laboratoře, řada klidových a odpočinkových zón, moderní knihovna, prostory pro networking i samostatnou práci, to všechno vytváří inspirativní prostředí pro studium i týmovou práci.


Spojení s praxí? Máme v malíku!

Dokončit studium na vysoké škole a jít hledat práci bez jakýchkoliv praktických zkušeností může být někdy sebevražda. S námi můžeš získat praxi už v průběhu studia. V průběhu posledních let jsme si vybudovali ustálenou síť partnerských organizací, které našim studentům pravidelně nabízejí pozice v rámci praxí, stáží či trainee programů. Mít v životopise brigádu v kavárně je sice super, ale s námi si tam budeš moci uvést třeba stáž na projektovém oddělení v nadnárodní společnosti, a to už je jiný level. Ve studijním programu Management je praxe čistě dobrovolná a nikoho do ní nenutíme, přesto vidíme, že jí využívá velká řada studentů. Ve studijním programu Procesní řízení je praxe naopak povinná, takže si svět reálného byznysu rozhodně vyzkoušíš na vlastní kůži už v průběhu studia.

Aby studium nebylo jenom suchou, nudnou teorií, pravidelně zveme do výuky i lidi z praxe. Zjistit, jak se reálný život liší od toho v učebnicích je k nezaplacení, proto do přednášek často přicházejí zástupci nejen partnerských firem, aby nám pomohli ukázat, jak ta naše teorie funguje v praxi. Stejnou myšlenku sdílí také takzvaný Inovační týden, který uprostřed výukové části semestru nahrazuje tradiční výuku a během nějž na fakultu přijíždí zástupci firem, aby formou přednášek, workshopů či jiných netradičních forem výuky ukázali studentům, jaké trendy u nich ve firmách aktuálně běží.


Láká tě zahraničí?

Koho by nelákalo? Vycestovat za studiem či pracovní zkušeností je s námi snadné. Díky obrovské partnerské síti Vysoké školy ekonomické v Praze se s námi můžeš podívat na libovolnou z více než 250 univerzit na všech kontinentech světa, s výjimkou Antarktidy. Vycestovat můžeš na dlouhodobý studijní pobyt, tedy na tři měsíce. Pokud však váháš a nevíš, zda zvládneš život za hranicemi bez problému, můžeš vycestovat také na krátkodobý pobyt ve formě letní či zimní školy, během nichž jeden až dva týdny strávíš v zahraničí. Fakulta managementu ti navíc poskytne nadstandardní, opravdu velkorysou finanční podporu formou mimořádného stipendia, které ti usnadní pokrýt náklady spojené s cestou a životem v zahraničí.


Co budeš dělat mimo školu?

Studium je na prvním místě, to je samozřejmé. Bez studentského života by ale vysoká škola nestála za moc. Na Fakultě managementu působí v současné době celkem 8 studentských spolků, pod jejichž taktovkou fakulta doslova žije. Každý ze spolků se zaměřuje na jinou oblast a ty tak budeš mít z čeho vybírat. Akce, které spolky organizují, jsou určeny nejen studentům či zaměstnancům fakulty, ale také veřejnosti z Jindřichova Hradce.

Jedním z nich, který tě v začátcích tvého studia bude zajímat nejvíce, je spolek Patroni. Starší spolužáci si rozeberou všechny nováčky do menších skupin a poskytnou jim v průběhu prvního ročníku detailní onboarding. Naučí tě, jak to u nás funguje, jak se pracuje s informačním systémem, jakým způsobem si budeš zapisovat předměty a skládat zkoušky, nebo ti ukáží podniky ve městě. Nemusíš se tak trápit složitým zjišťováním, jak všechny tyto věci fungují, vše se dozvíš přímo od nich.

Ještě před začátkem studia tě také bude čekat seznamovací kurz, který ve spolupráci s pražským ACR centrem (Alumni & Corporate Relations) pořádá spolek Events4Students a na začátku semestru tě zase bude čekat Alfa piknik od prvního univerzitního sesterstva v České republice, našich děvčat ze spolku Alfa Fí, kde se dozvíš vše o studentských spolcích a poznáš lépe všechny spolužáky.


Na ulici tě spát nenecháme!

Jak je to s ubytováním v Jindřichově Hradci? Přibližně 600 metrů od fakulty je vzdálena Švecova kolej, která slouží pro dlouhodobé i krátkodobé ubytování. V současné době celý objekt provozuje dceřiná společnost města Jindřichův Hradec, Služby města Jindřichův Hradec s.r.o. Pro naše studenty je na koleji rezervováno 130 lůžek. Pokud budeš mít o kolej zájem, můžeš si o ni jednoduše zažádat. Studenti prvních ročníků v prezenční formě mají u nás navíc před staršími spolužáky při přidělování koleje přednost, takže pokud budeš mít o kolej zájem, máš to téměř jisté.

Ve městě existuje spousta možností ubytování v soukromí. Finančně to vychází téměř stejně jako ubytování na kolejích, někdy můžeš dokonce narazit i na levnější ubytování, než nabízejí koleje. Vyžaduje to však dostatečně dopředu se hledání takového ubytování věnovat. Abychom ti alespoň trochu usnadnili s hledáním práci, připravili jsme jednoduchou jednoúčelovou skupinu na sociální síti Facebook, v níž své nemovitosti nabízejí někteří majitelé, nebo zde můžeš narazit i na spolužáky, kteří hledají spolubydlícího či náhradu za sebe do některého z bytů.

A kde budeš spát, když budeš jezdit na kombinované studium? V Jindřichově Hradci je spousta penzionů a hotelů, jejichž služby můžeš využít, když budeš potřebovat přespat během víkendových intenzivních soustředění.


Jak projít přijímacím řízením?

Projít procesem přijímacího řízení od podání přihlášky až po přijetí ke studiu je v navazujícím magisterském studiu velice snadné. Důležité samozřejmě bude projít si detailně podmínky přijímacího řízení pro letošní rok. Abychom ti to trochu usnadnili, shrnuli jsme ti je do 3 jednoduchých bodů.

  1. Do 30. 4. 2024 podej elektronickou přihlášku na adrese https://prihlasky.vse.cz a uhraď poplatek spojený s přijímacím řízením.

  2. Dolož nám své předchozí vzdělání. Pokud diplom ještě nemáš, pošleš nám jej co nejdříve.

  3. Připrav se na test z teorie managementu a test z ekonomie.