Věra Kubátová – Wirtschaftsuniversität Wien – Bibliothek

Název hostitelské vysoké školy: Wirtschaftsuniversität Wien – Bibliothek

Termín: 23. 4. 2019 – 25. 4. 2019

Přístup k hostujícím zaměstnancům
V knihovně WU jsem byla mile přijata, předcházela tomu již vstřícná mailová komunikace. Po příjezdu jsem obdržela plán s rozpisem pracovišť, která jsem měla navštívit. Program jsem absolvovala společně s kolegyní z Mnichova. Kontakt a spolupráce s odbornými pracovníky knihovny byla vynikající.
Vybavení školy (fakulty / pracoviště)
Knihovna Wirtschaftsuniversität Wien je jednou z nejmodernějších knihoven v Evropě, zaujme svojí jedinečnou extravagantní architekturou, kterou vyprojektovala přední světová architektka Zaha Hadid. Je zde vytvořen prostor pro studium, pro týmovou práci, ale i relaxaci. Uživatelé oceňují možnost práce s databázemi a zdroji s licencí. Vše je na špičkové úrovni.
Doprava do Vídně je bezproblémová, cestování po Vídni nenáročné.
Kvalita ubytování
Byla jsem ubytována v Messe Hotel Wien, který se nacházel cca 3 minuty od univerzity. Ubytování se snídaní bylo kvalitní a za velmi přijatelnou cenu. Bonusem bylo dobré umístění poblíž školy a zároveň na dopravní tepně směrem do centra.
Atraktivita místa (města)
Vídeň je kulturní centrum Rakouska, plné památek i moderní architektury.  Je zde možnost si připomenout kořeny společné historie.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Seznámení se strategií univerzitní knihovny WU, vzdělávacími činnostmi, službami pro uživatele, s knihovním systémem Alma. Získala jsem inspiraci pro další práci, procvičila jsem si cizí jazyk a získala nové kontakty.