Alfa Fí ΑΦ

Alfa Fí, první české univerzitní sesterstvo, vzniklo již v roce 2011 s cílem organizovat menší veřejné společenské akce a tím si vyzkoušet své „manažerské schopnosti“ zábavnou formou.

Ačkoli byl spolek původně založen z jakési recese a veden velice neoficiální formou, jeho členky se snaží rozvíjet se, zlepšovat, přijímat a učit se z kritiky a dát spolku jednotnou formu, na kterou by mohla být fakulta pyšná.

V dnešní době je jejich hlavním posláním především charitativní činnost. Činnosti se postupně rozšiřují a Alfy si vytváří vlastní cesty a hledají nové příležitosti pro růst a to nejen v oblasti charitativních akcí. Od března roku 2016 se staly také Dobrým Andělem.V roce 2020 se spolek spojil s projektem Dny zdraví a pohybu v Jindřichově Hradci a nyní společně sdílí myšlenku zdravého životního stylu, psychické pohody, sportovních aktivit i udržitelnosti v běžném životě.

Mottem Alfa Fí je „Pomáháme s noblesou“ a symbolem kolibřík. Říká se, že kolibřík je nositelem radosti, štěstí a harmonie. Peří kolibříka otevírá srdce. Alfy se snaží pomáhat druhým, aby mohli také ochutnat šťavnatý nektar života.

Chceš se stát Alfou? Napiš zprávu na fb @alfasestry a staň se jednou z nich!