Trinacionální kulatý stůl na téma Umělé inteligence

Zástupci Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v Praze se zúčastnili tzv. trinacionálního kulatého stolu na téma umělé inteligence, který 25. dubna 2024 pořádala Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Kulatého stolu se zúčastnilo na 40 vědců z německých, rakouských a českých univerzit, kteří dostali příležitost prezentovat a diskutovat své výzkumy a aktuální tématech spojená s AI.

Tým Fakulty managementu ve složení doc. Ing. Tomáš Kicl, Ph.D., Ing. Petra Kozáková, Ph.D. a Ing. Otakar Kšír vystoupil na akci s příspěvkem AI in Academia: Navigating the Transition with ChatGPT. Fenoménu umělé inteligence se ve své práci akademičtí i vědečtí pracovníci Fakulty managementu soustavně věnují, aby byli schopni reagovat nejen na samotný trend AI, ale aby byli schopni také aplikovat tyto nástroje nejen v rámci výuky, ale také v rámci vědecko-výzkumných, projektových či poradenských aktivit. Mezi úspěšně projekty zabývající se AI lze zařadit Challenges of AI Adoption nebo v současné době probíhající mezinárodní projekty AI Catalyst for SMEs a Innovation of the education process towards implementing AI tools.