Centrum vzdělávání a transferu činností navazuje spolupráci s partnery

Na podzim roku 2021 podepsala Fakulta managementu VŠE deklaraci o spolupráci s městem Jindřichův Hradec a stala se leaderem v oblasti podpory a koordinace podnikatelských aktivit v regionu. Úvodním krokem bylo oslovení potenciálních partnerů, kteří by se na rozvoji podnikatelství na Jindřichohradecku chtěli podílet. Prvním osloveným partnerem je Jihočeská hospodářská komora, s níž fakulta dlouhodobě spolupracuje prostřednictvím Jindřichohradecké oblastní kanceláře pod vedením Milady Petrů. V rámci schůzky s vedoucí oddělení podpory podnikání a rozvoje lidských zdrojů, Ing. Danou Feferlovou, a s vedoucí oddělení zahraničních vztahů, Mgr. Šárkou Bělohlavovou, byly nastíněny společné kroky, které by vedly k podpoře podnikatelství na Jindřichohradecku. Diskuse zahrnovala rovněž další aktivity související s podporou vzdělávání se záměrem propojit teorii s praxí. Další oslovenou organizací je Agentura pro podporu podnikání a investic (CzechInvest) vedená generálním ředitelem a zároveň úspěšným absolventem Fakulty managementu VŠE, Ing. Patrikem Reichelem, MBA. Během jednání došlo ke vzájemné shodě na spolupráci v podpoře podnikatelství a nastínění dalších kroků vedoucích k realizaci společného cíle. Poslední oslovenou organizací, která také s Fakultou managementu VŠE dlouhodobě spolupracuje, je Jihočeský vědeckotechnický park, a.s. vedený Mgr. Františkem Mlčákem, s nimiž jsme společně během úspěšného jednání hledali cestu možné spolupráce všech zmiňovaných subjektů v oblasti podpory podnikatelství na Jindřichohradecku.

Na tato prvotní jednání budou v roce 2022 navazovat další setkání s cílem naplánovat první společnou aktivitu v podobě Jindřichohradeckého podnikatelského fóra, které se stane úvodní akcí vzájemné spolupráce Fakulty managementu VŠE, Města Jindřichův Hradec, Jihočeské hospodářské komory, CzechInvestu a Jihočeského vědeckotechnického parku, a.s., za účelem aktivizace vzájemné podpory a kooperace. Všechny tyto kroky jsou plánovány v souladu se Strategickým záměrem vzdělávací a tvůrčí činnosti Fakulty managementu 2021 – 2025 a Strategickým plánem rozvoje města Jindřichův Hradec na období 2021 – 2025.

Centrum vzdělávání a transferu činností navazuje spolupráci s partnery