(následující úvodní text byl vygenerován za pomoci umělé inteligence ChatGPT v. 3.5 od OpenAI)
Ahoj
Ahoj! Jak vám mohu pomoci dnes?
Mám takový zajímavý úkol.
Skvělé! Rád vám pomohu s vámi zajímavým úkolem. Co potřebujete udělat? Popište mi, jaký je váš úkol, a já se pokusím nabídnout odpovídající pomoc.
Potřebuji vytvořit průvodní text ke vzdělávacímu cyklu, který se bude zabývat dezinformacemi, umělou inteligencí a dalšími podobnými oblastmi. Ještě než tě poprosím o sepsání průvodního textu, vložím ti jména přednášek, které bude cyklus obsahovat.
(následuje vložení jmen přednášek)
Děkuji za poskytnutí seznamu přednášek. Zde je upravený průvodní text ke vzdělávacímu cyklu, který obsahuje zmínky o všech uvedených přednáškách:

Infodemie. Rozsáhlé rychlé šíření přesných i nepřesných nebo nepravdivých informací. Do toho navíc vstupuje nový fenomén - umělá inteligence. Jak se v tomto prostředí vyznat? Nepodílíme se nakonec na infodemii i my sami?
Ve dvanáctidílném pokračování přednáškového cyklu se podíváme na to, jak se vyznat v informacích, jak je třídit a jak rozeznat zkreslené a manipulující informace od seriózního zpravodajství. Ukážeme si také, jak se manipuluje s obrazovými materiály nebo nahrávkami, jak to vypadá se statistikami a jejich interpretací. To vše budeme pozorovat z pohledu jednotlivých věkových skupin, proto společně projdeme i novinky na sociálních sítích. A posvítíme si také na bezpečnost našich informací.
Před 30 lety jsme se seznamovali s internetem, dnes se začínáme seznamovat s umělou inteligencí. Máme se jí bát? Jaké jsou její možnosti a jaké má limity? Jak se dá prakticky použít a jak ověřit? Závěr cyklu oživíme novými trendy v 3D tisku, povíme si o 3D tisku bot nebo o výrobě z udržitelných materiálů.
Díky!
Není zač! Rádo se stalo. Pokud budete potřebovat v budoucnu další pomoc nebo informace, neváhejte se ozvat. Přeji vám hodně úspěchů s vaším vzdělávacím cyklem a přednáškami! Mějte skvělý den!

Kdy a kde?

Dvanáctidílný vzdělávací cyklus Jak přežít ve světě informací II aneb management informací v současném prostředí začíná v pondělí 18. září 2023 v prostorách Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v Praze (Jarošovská 1117, Jindřichův Hradec). Přesný harmonogram přednášek i rozmístění do konkrétních učeben bude dostupný na této stránce.

Jaká témata nás čekají?

DatumNázev a obsah lekce
Lektor
18. 9.Letem informačním světem II
Jaroslav Valůch, Transitions Prague
25. 9.Obrazová manipulace – ověřování obrázků, videí, grafů
Veronika Batelková, Zvolsi.info
2. 10.Generace Sněhových vloček. Jsou jiní?
Lucie Sára Závodná, Fakulta managementu VŠE
9. 10.Bezpečnost osobních účtů a informací. Jak si je uchránit a nenechat zneužít
Vladimír Kaděra
16. 10.Oficiální statistika – co od ní čekat?
Petr Mazouch, Fakulta informatiky a statistiky VŠE
23. 10.Bezpečný pohyb v online světě aneb Jak přežít moderní dobu
Vladimír Kaděra
6. 11.Ze světa sociálních sítí – TikTok a další?
Eliška Vyhnánková, Social Media Akademie
13. 11.Umělá inteligence kolem nás
Tomáš Titěra, Transitions Prague
20. 11.Proč se bojíme umělé inteligence? Etické otázky v AI
27 11.Praktické zkušenosti s používáním umělé inteligence: možnosti a limity
Antonín Pavlíček
4. 12.Infodemie a jak ji sami pomáháme šířit
Miloš Gregor, Fakulta sociálních médií Masarykovy univerzity
11. 12.Jak se tisknou 3D boty? Trendy v obouvání. Informace o 3D tisku.

Fakulta managementu Vysoké školy ekonomické v Praze
Fakulta informatiky a statistiky, Vysoká škola ekonomická v Praze