Rada města Jindřichův Hradec schválila deklaraci o spolupráci s Fakultou managementu

Rada města Jindřichův Hradec schválila 8. listopadu 2021 na svém zasedání Deklaraci o spolupráci mezi městem Jindřichův Hradec a Fakultou managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. Záměrem deklarace je vytvoření dlouhodobého partnerství s cílem naplňovat nejen Strategický plán rozvoje města Jindřichův Hradec na období 2021 – 2025, ale i Strategický záměr Fakulty managementu VŠE na období 2021 – 2025.

Ačkoliv patří Fakulta managementu do svazku fakult Vysoké školy ekonomické v Praze, jejím sídlem je Jindřichův Hradec. Unikátní spojení jména prestižní veřejné vysoké školy a významného historického města je pro Fakultu managementu v mnohých ohledech konkurenční výhodou. I proto se fakulta hodlá nadále dlouhodobě zapojovat nejen do chodu společenského života v Jindřichově Hradci, ale zároveň chce pomoci i při řešení rozvojových aktivit města Jindřichův Hradec. Zároveň hodlá fakulta ve zintenzivnit spolupráci se soukromým i veřejným sektorem v rámci komerčního i nekomerčního transferu znalostí.

V obecné rovině se obě strany deklarace zavazují spolupracovat v těchto oblastech:

• spolupráce na řešení rozvojových problémů města a regionu
  • spolupráce na posílení společensko-vzdělávací role Fakulty managementu vůči obyvatelům a podnikatelským subjektům města a regionu
  • spolupráce na posílení společenské relevance vzdělávání na Fakultě managementu pro zvýšení uplatnitelnosti studentů fakulty na regionálním trhu práce
  • spolupráce na propagaci aktivit města a Fakulty managementu pro zvýšení všeobecného povědomí o existenci fakulty v Jindřichově Hradci
  • spolupráce na rozvoji hmotné infrastruktury zaměřené na poskytování ubytovacích a stravovacích služeb pro studenty a zaměstnance Fakulty managementu

V současné době již probíhá příprava konkrétních projektů, v nichž by mohly obě strany vystupovat jako rovnocenní partneři.