Fact-checking dílna: jak si ověřit informace?

3. října
2022

Co je pravda, co je záměrně zavádějící interpretace skutečnosti a co je opravdová lež? Čemu věřit a čemu ne? Jak si spolehlivě ověřit informace, které nás dennodenně obklopují? To vše si můžete vyzkoušet v praktické ověřovací dílně, která proběhne v pondělí 3. října 2022 od 10:00 v počítačové učebně č. 566.

Fact-checking je způsob, jak prověřit konkrétní tvrzení za účelem potvrzení či vyvrácení jeho pravdivosti. Celý workshop, který je součástí podzimního cyklu přednášek Jak přežít ve světě (dez)informací,  povede odborník v oblasti mediálního vzdělávání, Jaroslav Valůch ze společnosti Transitions.

Celý cyklus přednášek Jak přežít ve světě (dez)informací je volně přístupný všem studentům i zaměstnancům fakulty.

Praktická ověřovací dílna je součástí týdne knihoven, do nějž se aktivně zapojuje právě Knihovna Fakulty managementu.

Fact-checking dílna: jak si ověřit informace?