26. Jindřichohradecká hodinovka

2024

Již 26. ročník běžeckého závodu Jindřichohradecká hodinovka, který organizuje Univerzitní sportovní klub ve spolupráci se studenty v rámci předmětu Management sportu, proběhne ve středu 17. dubna 2024 od 17:00 na fotbalovém a atletickém stadionu Jindřichův Hradec.

Jindřichohradecká hodinovka je vytrvalostní běžecký závod, jehož účastníci soutěží o nejdelší uběhnutou vzdálenost v průběhu jedné hodiny.

Cena a registrace

Registrace jsou možné pouze elektronickou formou.

• Základní startovné: 250 Kč
  • Akademici (členové Univerzitního sportovního klubu): 100 Kč

Propozice závodu

Prezence závodníků: 16:00 – 16:30

Zázemí závodu: Pro závodníky jsou k dispozici šatny a sprchy na převléknutí a osprchování.

Pravidla: Jindřichohradecká hodinovka je běžecký závod s hromadným startem, který je po 60 minutách ukončen zvukovým signálem. Po celou dobu je závod měřen čipy, které závodníci dostanou při prezenci spolu se startovním balíčkem, který obsahuje malé občerstvení, startovací číslo a pravidla závodu. Vítězem závodu se stává závodník, který během 60 minut uběhne nejdelší vzdálenost.

Upozornění: Každý závodník startuje dobrovolně, na své vlastní nebezpečí. Za svůj zdravotní stav si každý závodník zodpovídá sám. Závodníci mladší 18 let mohou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce. Registrace pro všechny závodníky možné pouze online! Děkujeme za pochopení.

Etická formulka: Jindřichohradecká hodinovka je především závod sám se sebou a s časem. Přestože jsou vyhlašováni vítězi a vítězky, vítězství za každou cenu není v duchu závodu. Proto platí tato etická formulka: „Závodník, který se převážnou většinu závodu drží „v háku“ za jiným závodníkem, nestřídá ve vedení a nenapomáhá v udržování rovnoměrného tempa, využívá závodníka před sebou jako vodiče, a v závěru závodu mu nastoupí, tím prokazuje neúctu k závodníkovi, který udával tempo a nechová se v duchu závodu. Na toto bude upozorněn při prezentaci výsledků.“ Jinými slovy: Pokud většinu závodu běžím v háku, nenastupuji do finiše, a držím se v háku až do cíle. Pokud se pravidelně střídáme, můžeme si to rozdat ve finiši nebo doběhnout společně.

Kategorie

Ačkoliv se jedná o běžecký závod s hromadným startem, vítězové jsou vyhlašování v jednotlivých věkových kategoriích. Ty jsou rozděleny dle pohlaví a věku

• do 18 let
  • 19 – 29 let