Přednáška Důchodové šachy: máme se bát životní úrovně v důchodu? /6. 3./

Kam kráčí důchodový a penzijní systém v České republice? Jak vážně brát nebo nebrat spoření na důchod? Odpovědi na otázky v oblastech finančního zabezpečení na důchod spolu s principy důchodového a penzijního systému představí během přednášky ve středu 6. března 2024 od 17:00 v knihovně Fakulty managementu vedoucí Katedry společenských věd Fakulty managementu Jiří Vopátek.

Jiří Vopátek se dlouhodobě zabývá problematikou důchodového a penzijního systému a veřejných financí. K uvedeným tématům se také vyjadřuje ve veřejnoprávní televizi ČT24.

Během přednášky budou posluchačům představeny principy a aktuální změny stávajícího důchodového systému (I. pilíř) a penzijního systému (III. pilíř). Fungování průběžného systém v České republice bude přiblíženo formou praktických modelových situací s výpočty pro rok 2024. Součástí přednášky bude také pohled Ústavního soudu ČR na princip solidarity a zásluhovosti v důchodovém systému spolu s jeho aktuálním jednáním ve věci změny mimořádné valorizace důchodů dle zákona č. 71/2023 Sb. V závěru přednášky bude prostor pro diskuzi s případnými dotazy.

Přednáška Důchodové šachy: máme se bát životní úrovně v důchodu? /6. 3./