Stanovisko AS FM VŠE k záměru NF VŠE zřídit výzkumné centrum

VÝPIS ZE ZÁPISU Z JEDNÁNÍ AKADEMICKÉHO SENÁTU FM VŠE ZE DNE 6. ÚNORA 2023

Přítomni: Ing. Taťána Hajdíková, Ph.D., Ing. Simona Bažantová, Ing. Jakub Kalenský, Ing. Petr Šimáček, Ing. Lucie Váchová, Ph.D., PhDr. Jan Závodný Pospíšil, Ph.D.
Omluveni: Ing. Jiří Dvořák, Ph.D., Mgr. Ing. Pavel Král, Ph.D., doc. Ing. Peter Pažitný, Ph.D., MSc.

Předsedkyně Váchová informovala senátory o skutečnosti, že Národohospodářská fakulta VŠE (dále jen NF VŠE) v čele s děkanem Ševčíkem se rozhodla zřídit v budově, kde sídlí Fakulta managementu v Jindřichově Hradci, výzkumné centrum. Tento návrh byl dle dostupných informací předložen na lednové zasedání AS NF VŠE. Děkan Bína potvrdil senátorům AS FM VŠE záměr NF VŠE centrum zřídit s tím, že v této věci obdržel děkan Ševčík negativní stanovisko vedení FM VŠE.
Vzhledem k tomu, že ještě není zveřejněn zápis z výše uvedeného zasedání AS NF VŠE, není znám poslední stav věci. Nicméně je zcela jistě na místě zaujmout k situaci stanovisko.
Diskutována byla mimo jiné nedávná veřejná vystoupení doc. Ševčíka, jehož některé výroky nepřispívají dobrému jménu VŠE (a tudíž ani Fakulty managementu VŠE).

Usnesení: AS FM VŠE prohlašuje, že žádné pracoviště Národohospodářské fakulty VŠE v Praze (včetně plánovaného Výzkumného centra NF VŠE v Jindřichově Hradci) nemá sídlo v budově v Jindřichově Hradci, kde sídlí Fakulta managementu VŠE (Jarošovská 1117/II, 37701, Jindřichův Hradec). AS FM VŠE považuje v současné situaci snahu děkana NF VŠE a
AS NF VŠE zřídit uvedené centrum v této budově za neakceptovatelnou.

Hlasování: 6:0:0

Závěr: Usnesení bylo přijato