Výsledky voleb do Akademického senátu VŠE pro funkční období 2021-2024

PRŮBĚH VOLEB

Volby proběhly dle harmonogramu dne 5. 5. 2021 od 10:00 h do 17:00 h elektronickým způsob volby prostřednictvím volební aplikace v InSIS. Během voleb nebylo zaznamenáno žádné porušení pravidel nebo narušení průběhu voleb. Volby proběhly řádně, v souladu s platnými předpisy a za dohledu člena hlavní volební komise Mgr. Ing. Pavla Krále, Ph.D.

Elektronické zjištění výsledků hlasování na základě vygenerovaného Protokolu o výsledku voleb z volební aplikace InSIS proběhlo v kanceláři č. 211 na Fakultě managementu dne 5. 5. 2021 od 17:05 h do 17:45 h za účasti všech níže podepsaných členů dílčí volební komise a zástupce hlavní volební komise Mgr. Ing. Pavla Krále, Ph.D.

Celkový počet oprávněných voličů 936, z toho:

• akademičtí pracovníci: 44
  • studenti: 892

Celkový počet voličů (akademičtí pracovníci a studenti), kteří odevzdali elektronický hlasovací lístek 178, z toho:

• akademičtí pracovníci: 33
  • studenti: 145

Volební účast:

• akademičtí pracovníci: 75 %
  • studenti: 16,25 %

Celková volební účast: 19,02 %

VÝSLEDKY VOLEB DLE VOLEBNÍCH OBVODŮ

I. Výsledky voleb ve volebním obvodu akademických pracovníků působících na FM VŠE

• Počet voličů zapsaných ve volebním seznamu: 44
  • Počet odevzdaných elektronických hlasovacích lístků: 33
  • Počet odevzdaných platných elektronických hlasovacích lístků: 33
  • Počet odevzdaných neplatných elektronických hlasovacích lístků: 0
Kandidát
(řazeno abecedně)
Počet získaných
platných hlasů
Podíl platných hlasů na celkovém počtu odevzdaných platných elektronických hlasovacích lístků Podíl platných hlasů na celkovém počtu voličů zapsaných ve volebním seznamu
Krbová Jana, Ing., Ph.D. 18 54,54 % 40,90 %
Pažitný Peter, doc. Ing., Ph.D., MSc 24 72,72 % 54,54 %
Váchová Lucie, Ing., Ph.D. 29 87,87 % 65,90 %

Stav oprávněných voličů k 5. 5. 2021

Seznam kandidátů, jimž na základě voleb vzniká členství v AS VŠE (dle pořadí)

• Váchová Lucie, Ing., Ph.D.
  • Pažitný Peter, doc. Ing., Ph.D., MSc
  • Krbová Jana, Ing., Ph.D.

Vzhledem k tomu, že nedošlo k rovnosti hlasů, nebylo potřeba určit pořadí kandidátů losem.

II. Výsledky voleb ve volebním obvodu studentů (prezenční, magisterské a doktorské) zapsaných na FM VŠE

• Počet voličů zapsaných ve volebním seznamu: 892
  • Počet odevzdaných elektronických hlasovacích lístků: 145
  • Počet odevzdaných platných elektronických hlasovacích lístků: 145
  • Počet odevzdaných neplatných elektronických hlasovacích lístků: 0
Kandidát
(řazeno abecedně)
Počet získaných
platných hlasů
Kalenský Jakub, Ing. 32 22,06 % 3,58 %
Martiushenko Kateryna, Bc. 42 28,96 % 4,70 %
Šimáček Petr, Bc. 102 70,34 % 11,43 %
Vitale Davide, Bc. 39 26,89 % 4,37 %

Seznam kandidátů, jimž na základě voleb vzniká členství v AS VŠE (dle pořadí)

• Šimáček Petr, Bc.
  • Martiushenko Kateryna, Bc.

Seznam náhradníků s pořadím

• Vitale Davide, Bc.
  • Kalenský Jakub, Ing.

Kompletní Protokol o výsledku voleb dle článku 8a odst. 3 písm. g) volebního řádu konaných do Akademického senátu Vysoké školy ekonomické v Praze pro funkční období 2021-2024 ve volebním obvodu akademických pracovníků působících na FM VŠE a volebním obvodu studentů zapsaných na FM VŠE je ke stažení níže.