12. ročník vědecké konference FMSCICOM proběhl v hybridní formě

Na Fakultě managementu Vysoké školy ekonomické v Praze proběhl již 12. ročník vědecké konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky s názvem FMSCICOM (Scientific Conference in Management). Cílem konference je od jejího samotného počátku poskytnout mladým vědeckým pracovníkům platformu pro sdílení svých výzkumných poznatků v managementu, ekonomii a příbuzných oborech. 12. ročník proběhl v pátek 15. října 2021, a to v hybridní formě.

S ohledem na nejistotu týkající se vývoje protiepidemických pravidel byla konference dlouhodobě plánována v čistě online formě. Jelikož to současná pravidla dovolovala, proběhla konference v hybridní formě, kdy odborná komise hodnotící jednotlivé příspěvky byla z větší části v prostorách Fakulty managementu, jednotliví účastníci se však připojovali prostřednictví platformy Microsoft Teams. Na fakultě byla v prostorách zasedací místnosti pro vědeckou radu vytvořeno virtuální auditorium, v němž mohli zájemci konferenci sledovat. Díky on-line přenosu se mohli konference zdarma zúčastnit také všichni zájemci o tento obor.

12. ročníku konference se aktivně zúčastnilo 12 mladých vědeckých pracovníků s celkem 8 vědeckými pracemi. Z těch odborná komise složená z pracovníků Fakulty managementu vybrala 3 nejlepší příspěvky:

• Sdílené 1. místo: Kateryna Martiushenko, Eduard Palovchyk: Gender Stereotypes in Toy Industry: „Creatable World“ Case
  • Sdílené 1. místo: Roman Golotovskiy: The Impact of Organizational Growth and Organizational Structure on Organizational Silence
  • 3. místo: Martin Rod: Enterprise Architecture Framework Adoption in Public Administration of Czechia – Conformity of Models

Součástí konference bylo vystoupení hned 3 hlavních řečníků. Keynote s názvem Make It Move: The Effectiveness of Using Motion Techniques in Visual Marketing Trends přednesla Lana Mulier z Ghent University v Belgii, Esra Bal Kulahi pak zahajovala odpolední sekci s keynote na téma International Competitiveness of SMEs. Program celé konference uzavřel Jan Závodný Pospíšil z Fakulty managementu svou keynote na téma Artificial Intelligence Social Design Thinking Lab: Austria-Czech Cooperation.