Jan Závodný Pospíšil obhájil titul Pedagog roku

V soutěži Pedagog roku jsou od roku 2020 oceňováni nejlepší vyučující v rámci jednotlivých fakult Vysoké školy ekonomické v Praze. V letošním roce se nejoblíbenějším pedagogem Fakulty managementu stal Jan Závodný Pospíšil, který tak navázal na svůj předchozí úspěch a znovu obhájil titul, který získal v roce 2021. Na druhém místě se umístil Vladimír Hanousek a na třetím Jiří Vopátek.

Titul je udělován na základě dat získaných z takzvaných studentských evaluací, tedy zpětných vazeb, které studenti poskytují jednotlivým vyučujícím na konci každého semestru. V nich je kladen především důraz na kvality pedagogů – jejich kvalifikovanost, odbornost, připravenost na přednášky či cvičení, srozumitelnost výkladu, schopnost vysvětlit látku, a také zájem a schopnost odpovídat a řešit dotazy nebo problémy studentů.

Titul nejoblíbenějších pedagogů na dalších fakultách Vysoké školy ekonomické v Praze získali Jan Molín z Fakulty financí a účetnictví, Gabriela Štáfová z Fakulty mezinárodních vztahů, Ivan Nový z Fakulty podniko­hospodářské, Irena Sýkorová z Fakulta informatiky a statistiky a Jitka Špeciánová Národo­hospodářské fakulty. Všem oceněným gratulujeme!