Je návrh důchodové reformy férový? Jiří Vopátek hostem České televize

Po tiskové konferenci ministra práce a sociálních věcí, Mariana Jurečky, na níž ministr představil připravovaný návrh důchodové reformy, byl v živém vstupu hostem České televize vedoucí katedry společenských věd Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v praze, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., který reagoval na připravované změny týkající se právě důchodové reformy. Ve svém vstupu označil návrh za čistě parametrickou důchodovou reformu, ve zbývající části rozhovoru se pak zabýval jednotlivými parametry, které tato reforma přináší.

Jiří Vopátek se problematikou důchodového a penzijního systému a veřejných financí dlouhodobě zabývá. Nejen pro akademickou, ale také pro širokou veřejnost připravil přednášku s názvem Důchodové šachy: máme se bát životní úrovně v důchodu?, která proběhne ve středu 6. března od 17:00 v prostorách Knihovny Fakulty managementu.