Kam bude směřovat Fakulta managementu pod novým vedením?

V úterý 13. února 2024 na shromáždění akademické obce představilo nové vedení Fakulty managementu své vize a plány pro následující funkční období. Nový děkan Fakulty managementu, doc. Ing. Bc. Mojmír Sabolovič, Ph.D., proděkan pro pedagogickou činnost Ing. Martin Musil,  Ph.D., proděkan pro strategii a rozvoj Ing. Stanislav Tripes, Ph.D. a proděkan pro vědu, výzkum a doktorská studia doc. Ing. Tomáš Kincl, Ph.D. nastínili své plány v jednotlivých oblastech, které spadají do jejich kompetencí.

V průběhu následujícího funkčního období tak dojde k částečným restrukturalizacím s cílem maximálního využití schopností zaměstnanců a studentů a příprava efektivního prostředí pro synergickou práci v týmech. V oblasti studijní agendy dojde k zeštíhlení a zjednodušení administrativy a k rozšíření podpory studijního oddělení směrem ke studentským mobilitám. Výrazné posílení projektových aktivit bude jednou z nejviditelnějších změn ve vědě a výzkumu, kde bude rovněž ve spolupráci s transferem znalostí kladen větší důraz takové projektové a vědeckovýzkumné výstupy, které budou reflektovat potřeby společnosti a podnikatelského prostředí.

Nejviditelnější plánovanou vizí, kterou nové vedení představilo, je dílčí rekonstrukce budovy. V nově plánovaném projektu rekonstrukce suterénních prostor by mělo vzniknout kompetenční centrum, prostory pro silovou přípravu a pro sportovní východu. S cílem dokončit ucelený vysokoškolský campus byla také znovu oživena příprava projektu budování vysokoškolské koleje jako plnohodnotného rozšíření budovy Fakulty managementu.