Noc vědců přiblížila veřejnosti vybrané aktivity Fakulty managementu

Přes 70 zájemců z řad veřejnosti navštívilo v rámci celorepublikové akce Noc vědců, během níž mohli nahlédnout do vybraných oblastí a aktivit, které Fakulta managementu Vysoké školy ekonomické v Praze nabízí nejen svým studentům, ale také partnerským organizacím či široké veřejnosti. Noc vědců, jejíž letošní podtitul se nesl v tématu Tajemství, proběhla v pátek 6. října 2023 a Fakulta managementu během ní nabídla návštěvníkům od 17:00 do 21:00 celkem 4 aktivity, které mapují průřez vybranými oblastmi, kterým se fakulta věnuje.

Vědecké přístupy při zkoumání zákaznického chování si mohli zájemci poslechnout a vyzkoušet během workshopu Co oči nevidí, umělá inteligence prozradí, který v celkem čtyřech hodinových skupinách probíhal pod vedením Simony Bažantové v experimentální eye-trackingové laboratoři. Tradiční přednáškovou část doplnili proděkan pro vědu, výzkum a doktorská studia, Tomáš Kincl, a proděkan pro vnější vztahy, Mojmír Sabolovič, kteří přiblížili velmi zajímavou diskusní formou zájemcům informace o v současné době hojně diskutované umělé inteligenci. Součástí Noci vědců bylo také objevování tajemství 3D tisku, kterým provázel Dušan Pěchota. 3D tisk představoval nejen na farmě dnes již poměrně běžných 3D FDM tiskáren (filamentové), ale také na 3D resin tiskárně, která k tisku využívá syntetickou pryskyřici. Program celé noci byl navíc doplněn o netradiční kvíz, který provedl návštěvníky celou budovou Fakulty managementu a zároveň otestoval jejich exaktní myšlení.