Tým studentů prezenční formy studia a Univerzity třetího věku navazuje spolupráci se Státním oblastním archivem Třeboň

Od zimního semestru akademického roku 2024/2025 vznikl ve spolupráci se Státním oblastním archivem Třeboň, pobočkou v Jindřichově Hradci, tým složený z účastníků Univerzity třetího věku a studentů prezenční formy studia. Tým se bude společně podílet na zprostředkování informací z regionu Jindřichohradecka. Místem setkávání je knihovna Fakulty managementu, a to pravidelně každé pondělní ráno od 8:30 do 10:00.

Hlavním cílem seznámení se s digitálním archivem Státního okresního archivu Třeboň a jeho možnostmi, přepis informací, historických dokumentů a pomůcek do elektronické podoby a zároveň prohloubení počítačové gramotnosti. Mezi účastníky schůzek dojde rovněž k mezigeneračnímu učení, ke společnému tvoření a zpřístupňování informačních pramenů. Cílem je společně přispět k rozvoji společnosti a regionu.

Tým je stále otevřen dalším zájemcům jak z řad účastníků Univerzity třetího věku, tak studentů či jindřichohradecké veřejnosti.