Opatření rektorky VŠE k zajištění testování zaměstnanců (platné od 17. ledna 2022)

Důlěžité!

K zajištění Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které s účinností od 17. ledna 2022 nařizuje všem zaměstnavatelům zajistit pravidelné testování všech zaměstnanců (s frekvencí dvakrát za týden tak, že následující testování proběhne nejdříve třetí den po předchozím testování), vydává rektorka VŠE v Praze opatření, které upravuje podmínky testování zaměstnanců Vysoké školy ekonomické v Praze.

Plné znění opatření rektorky

Testování zaměstnanců na Fakultě managementu

V souladu s článkem VII. Opatření rektorky VŠE k zajištění testování zaměstnanců vydává děkan Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v Praze následující podmínky týkající se testování zaměstnanců Fakulty managementu:

1. Zaměstnanec fakulty si v každém kalendářním týdnu při prvním příchodu na FM a poté znovu třetí den vyzvedne na vrátnici Fakulty managementu antigenní test a tiskopis čestného prohlášení o výsledku antigenního testu.
    Tedy např. v pondělí a ve čtvrtek, nebo pokud bude prvním dnem příchodu zaměstnance na fakultu v týdnu středa, další test bude potřeba až při případném příchodu v sobotu.
  2. Ve své pracovně neprodleně provede samotestování pomocí vyzvednutého antigenního testu.
  3. Bezprostředně po samotestování odevzdá použitý antigenní test vložený do původního obalu v místnosti č. 404 do jedné označené krabice a vyplněné a podepsané čestné prohlášení do druhé označené krabice (uzamčené schránky).
  4. Dále bude zaměstnanec postupovat podle výsledku samotestu:
    • je-li negativní, vykonává v prostorách FM svoji činnost, přičemž další kalendářní týden postupuje od bodu 1., dokud nebude opatření samotestování zrušeno,
    • je-li pozitivní, zaměstnanec neprodleně opustí prostory FM, o situaci informuje svého nadřízeného a další záležitosti řeší telefonickým kontaktem se svým praktickým lékařem nebo příslušnou hygienickou stanicí tak, aby absolvoval PCR testy na příslušném testovacím místě.

Povinnost podstoupit toto preventivní testování se nevztahuje na zaměstnance, který předloží potvrzení o podstoupení testu z oficiálního odběrového místa, a to s negativním výsledkem, nebo o testování na jiném pracovišti (ve smyslu článku IV. Opatření rektorky). V takovém případě tuto skutečnost doloží písemným dokladem, který poté odevzdá v místnosti 404 místo čestného prohlášení.

Zaměstnanec, který odmítne podstoupit antigenní test na Fakultě managementu

• je povinen nosit respirátor třídy alespoň FFP2 nebo jiný obdobný ochranný prostředek dýchacích cest po celou dobu přítomnosti na pracovišti,
  • je povinen dodržovat rozestup alespoň 1,5 m od ostatních osob,
  • má zakázáno navštěvovat a využívat stravovací zařízení v areálu Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v Praze.

V případě, že zaměstnanec odmítne podstoupit test, bude muset být podle bodu I.3 Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky tato skutečnost bez zbytečného odkladu ohlášena místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví.