Startup Innovation in the digital era: přednáška Jung H. Kwona

29. října
2024

V úterý 29. října vystoupí na Fakultě managementu dr. Jung H. Kwon z Daniels College of Business, University of Denver. Ve své přednášce, která proběhne od 16:00 v zasedací místnosti č. 542, se dotkne digitalizace, Google patentů, podnikatelských inovací či startupů.

Inovace vyžadují vždy především identifikaci a přístup k předchozímu stavu věcí a techniky, což s sebou nese značné náklady na výzkum. Na základě digitalizace inovací prostřednictvím patentů Google formou experimentu zkoumáme, jak snížení nákladů na vyhledávání vyvolané digitalizací ovlivňuje povahu a směr podnikatelských inovací. Analyzujeme 17 664 startupů se sídlem v USA v odvětví přírodních věd (life sciences) a zjišťujeme, že digitalizace zvyšuje množství a kvalitu předchozího stavu techniky používaného jako inovační vstupy i množství a kvalitu patentových přihlášek generovaných jako inovační výstupy. Naše zjištění navíc naznačují, že digitalizace vede startupy k rozšíření rozsahu vyhledávání inovačních vstupů a ke zlepšení inovačních výstupů. Naše studie vrhá nové světlo na to, jak digitalizace přetváří podnikatelské vyhledávání znalostí a inovace startupů v digitální éře.

Startup Innovation in the digital era: přednáška Jung H. Kwona