Ubytování na Švecově koleji – spouštíme příjem žádostí

Už teď dozajista přemýšlíte nad tím, kde a jak budete následující semestr bydlet. Jednou z možností je Švecova kolej, která se nachází nedaleko budovy fakulty u klidného městského parku Husovy sady. Švecovu kolej v současnosti provozuje společnost Služby města Jindřichův Hradec, s.r.o., která řeší nejen provoz, ale i veškerou administrativu spojenou s ubytováním. Fakulta v procesu ubytování figuruje v roli prostředníka, který přijímá žádosti o ubytování, ty poté zpracuje, vyhodnotí, seřadí a předá je provozovateli. Všechny další kroky už poté vede provozovatel přímo se žadateli. Jediným omezujícím faktorem je kapacita – pro studenty fakulty je zde vyhrazeno 130 lůžek.

Co všechno na vás na Švecově koleji čeká?

1. Wi-Fi. Bez té se člověk dnes už neobejde. Přes léto budeme navíc opět vylepšovat pokrytí a kapacitu sítě.
  2. Standardní vybavení pokojů. Pokoje jsou samostatné či v takzvaném buňkovém systému, kdy dva pokoje v buňce sdílí společnou koupelnu s umyvadlem a toaletu. Všude vás bude čekat předsíňka s úložnými prostory (skříně), z níž se vchází do pokoje a do sociálního zařízení, které sdílíte se sousedním pokojem. Ke každé posteli máte rovněž pracovní místo v podobě stolu, k dispozici jsou většinou i vlastní poličky a v neposlední řadě nechybí na každém pokoji ani lednice. Zvířátko si sem bohužel nepřivedete.
  3. Posilovna a infrasauna. Ve chvílích, kdy člověk potřebuje vypnout od učení a trochu vypustit páru, vám bude stačit seběhnout do přízemí a budete se moci pořádně zapotit při sportu nebo při relaxaci.
  4. Prádelna s pračkou. Pokud se vám nebude chtít čekat, až se dostanete domů, abyste si vyprali u rodiny, můžete si zapůjčit klíče od prádelny.
  5. Klidová a sportovní zóna ve dvoře. Lavičky, venkovní krb, trávník, hřiště na beach volejbal, stolní tenis.
  6. Cena se proti loňskému roku mění! Energie, inflace, to vše se promítlo do zvýšení cen za ubytování, nárůst však není dramatický.

Jak požádat o kolej?

Žádosti budou fungovat stejně jako v loňském roce, stačí vyplnit jednoduchý formulář (o jedné jediné otázce). Formulář žádosti o ubytování na Švecově koleji je spuštěn již nyní a žádat bude možné až do 10. července 2022 (včetně). Čas podání žádosti nehraje roli, ideální je samozřejmě zažádat co nejdříve. Studenti prvních ročníků, kteří budou nově přijati ke studiu na Fakultě managementu, budou moci zažádat po zápisech ke studiu. Všechny žádosti pak budou zpracovávány a posuzovány hromadně.

Podat žádost o ubytování na Švecově koleji

Další nabídky ubytování

Protože řada studentů hledá ubytování i v soukromí, a protože víme, že tuto možnost budou hledat i někteří noví studenti, připravili jsme na Facebooku skupinu FM VŠE – nabídka ubytování. Ta je určena pro jak pro všechny nabídky ubytování i poptávky po něm.