Jsem z FM VŠE / Alena Mečířová

#JsemzFMVSE

Seznamte se s Alenou Mečířovou, naši studentkou, kterou jste určitě již několikrát potkat na různých akcí Fakulty.  Co ji odlišuje od většiny ostatních je její záliba ve sportu, a to ne ledajakém. Alena, které však nikdo neřekne jinak než Ája, propadla před lety extrémním překážkovým závodům. Novodobý sport, který testuje fyzickou a psychickou výdrž, ji uchvátil natolik, že se po nástupu na Fakultu managementu rozhodla pod hlavičkou Univerzitního sportovního klubu USK FM vést vlastní tréninkovou skupinu, na níž formou kruhového tréninku pomáhala svým spolužákům budovat fyzičku, kterou následně mohli jako společný tým předvést na jednom z republikových závodů tohoto typu.

Nezastavila se však u pouhého skupinového tréninku. Jejím snem bylo zorganizovat závod podobného charakteru, který by však nebyl určen pouze pro studenty, ale pro všechny, kteří si chtějí změřit své síly a vytrvalost. Tak se zrodila myšlenka, která vyústila v extrémní překážkový závod Jindřichohradecký Lev.

Společně s dalšími dvěma spolužáky, Denisou Pernicovou a Jiřím Chalupským (dnes již absolvent) začali myšlenku pilovat. Po delším vyjednávání našli silného spojence, 44. lehký motorizovaný prapor České armády v Jindřichově Hradci, který jim poskytl nejen prostory pro Jindřichohradeckého Lva, ale i materiální a lidskou pomoc. Jedním z hlavních spolupořadatelů bylo také samotné město Jindřichův Hradec.

V praxi si tak mohla Ája vyzkoušet všechno, co se naučila v průběhu studia na fakultě. Díky její píli (avšak i píli dalších organizátorů, dobrovolníků a všech zapojených) se zrodil úspěšný závod, kterého se zúčastnilo několik set platících závodníků. A protože nemá Ája v povaze usínat na vavřínech, budou následovat i další ročníky.