In.League

Jsme jedním z nejmladších spolků fakulty managementu. Našim cílem je bořit hranice a bariéry mezi dvěma komunitami –  českou a zahraniční. Fakulta managementu je místo, které žije bohatým studentským životem a příležitostmi navázat nové kontakty a přátelství, které jsou v podstatě nekonečné. Bohužel se často stává, že právě zahraniční studenti mezi sebou vytvářejí uzavřené komunity bez snahy o to, aby poznali místní prostředí a zapadli mezi spolužáky.

In. League je spolek zahraničních studentů, kteří měli na začátku svého studia úplně stejné problémy a dobře si uvědomují, že odtažitost cizinců není nic jiného, než normální psychologická reakce na nové prostředí. Přes noc změnili přátele, domov i zemi, a proto nejsou ve své kůži. Naším posláním je usnadnit jim tento přechod, zmírnit kulturní šok a pomoci jim cítit se nejen na fakultě, ale i v České republice jako doma.

Plánujeme organizovat různorodé aktivity jako orientation week, nebo malý seznamovák, který by měl ukázat přátelskou stránku Česka, ale i obeznámit s fungováním na fakultě a vysvětlit základní informace. Taktéž bychom chtěli pořádat aktivity ve spolupráci s fakultním kulturním spolkem, prostřednictvím kterých by mohli čeští studenti poznat jiné kultury. Spolek není jen pro zahraniční studenty, rádi mezi sebe přivítáme také odvážné Čechy, kteří nám budou pomáhat na cestě za přátelstvím a s celou organizací.

Našim zahraničním studentským přátelům bychom chtěli říct poslední slovo: ušli jste dlouhou cestu, naučili jste se česky, byli jste přijati na naši fakultu, tak proč se po tom všem bát mluvit s Čechy? Strach z cizího jazyka se nejlépe zahání při pivu s kamarády nebo na studentských akcích! V každém případě nezapomeňte, že jsme Vaši přátelé a jsme vždy připraveni Vám pomoci s čímkoliv.


Kontaktuj nás

Facebook    Instagram

Tereza Snitková

Tereza Snitková

snit00@vse.cz

Aisha Nukeyeva

Aisha Nukeyeva

nuka00@vse.cz
anglicky hovořící

Antonina Hurzan

Antonina Hurzan

hura03@vse.cz
anglicky a ukrajinsky hovořící

In.League