Eliška Pravencová – Rakousko

Univerzita: Carinthia University of Applied Science (CUAS)

Termín: LS 2020/2021

Přístup k zahraničním studentům
Okamžitá pomoc a podpora i během covidových opatření.
Kvalita výuky
Náročnost výuky
Škola i o některých sobotách, menší přehlednost, protože nebyl stejný rozvrh, ale jen vypsané rozvrhové akce. Méně zkoušek, ale o to víc prací, seminárek a prezentací.
Vybavení pro studium
Příležitosti pro trávení volného času
Villach je obklopený přírodou – jezery a horami. Když člověk chtěl, mohl se jít projít do centra města. Nádhera.
Kvalita ubytování
Jednolůžkový pokoj, člověk měl soukromí, což je pro mě důležité. Na společnou sprchu a WC byly napojeny buď 2 nebo 3 pokoje, na patře byla společná kuchyňka pro všechny. Prvních pár dní má člověk pocit, že je všechno slyšet, později si zvykne. Šlo o nejlevnější ubytování ve Villach, já byla nadmíru spokojená.
Atraktivita místa (města)
Jedním slovem nádhera. Nakoupíte si v několika supermarketech, zároveň si člověk může jít koupit i oblečení, boty a jiné potřeby do obchodního centra, takže město je plně vybavené pro život. S krásným historickým centrem, kam se dá během 25 minut dojít pěšky je to ideální místo pro klidnou procházku.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Samostatnost, zodpovědnost, transformace hodnot, priorit, představ o budoucnosti.
Doporučení pro studenty Jeď!